Ваш кошик порожній
Книжкова Хата 097-609-59-85, 099-640-03-70
Наприклад: Кінг...

Воропай Олекса

Звичаї українського народу

Школа 2009 р. 384 ст. , палітурка: т32 грн.
Доставка:

   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів
   за тарифами перевізників

Оплата:

   - при отриманні
   - на карту ПриватбанкаЗвичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.


ISBN: 966-661-540-1
Україна. Все, що робить нас українцями
Лаврик О.
«Вітчизна — це не хтось і десь. Я — теж Вітчизна!» Ці слова відомого українського поета Івана Світличного якнайкраще відтворюють зміст цієї книжки. Щоб відчути себе українцем, мало народитися і жити в Україні, — треба ще й вивчити історію свого народу, його звичаї і побут, мову й культуру, — і не лише створену її митцями, а й ту, що виплекана з діда-прадіда, передана нам, їхнім нащадкам як неоціненний скарб. Це чудово ілюстроване видання розраховане на тих читачів, які прагнуть розширити свої знання про Україну й українців, глибше пізнати їхні традиції, щоб усім серцем і душею долучитися до них і відчути себе справжніми патріотами своєї країни.
299
Монологи на заданную тему
Виктор Авилов
89
Жіноча сорочка борщівсько-заставнівського придністров’я. Альбом
Упорядники: Людмила Булгакова-Ситник, Тарас Лозинський
В альбомі зібрано жіночі святкові сорочки кінця ХІХ - початку ХХ століття з двох осередків вишивальної творчості подільського та буковинського Придністров'я - Борщівського району Тернопільської області та Заставнівського району Чернівецької області. Мета видання - ввести у науковий обіг зразки високого мистецького рівня, які можна побачити в музеях та приватних збірках. Для мистецтвознавців, поціновувачів культурної спадщини України, а також майстрів-вишивальників.
899
Чарівні візерунки. Частина 3
Гавур Люба
В книжці показано 209 змодельованих на комп'ютері узорів для вишивання. Частина візерунків присвячені квітковим орнаментам. Решта є традиційними геометричними схемами, для створення яких були застосовані характерні для української вишивки елементи символістики. Узори можуть бути використані для вишивання дитячих і жіночих блузочок, чоловічих сорочок, рушників і серветок.
209
Древнегреческие мифы: Подвиги Геракла
Настоящее красочно иллюстрированное издание познакомит вас с древнегреческими мифами о подвигах Геракла.
45
Парки. Сады
Ананьева Е.
Книга посвящена самым красивым и знаменитым садам и паркам мира. Как явление культуры, сад в каждой эпохе и цивилизации отражает представления о совершенстве, гармонии и мироустройстве, ибо любой земной сад есть осознанное либо неосознанное воспоминание о Рае. Сад — единственное место на земле, где властвуют красота и покой, где искусственное и естественное, природное и человеческое существуют как некая целостность, давая отдохновение духу, наслаждение чувствам. Листая страницы книги, читатель отправится в захватывающее путешествие по самым легендарным, величественным и таинственным садам всех эпох. Книга написана известными искусствоведами, историками и этнографами и будет интересна самому широкому кругу читателей.
250
Український пейзажний живопис XIX — початку XX сторіччя
Лильо-Откович Зоряна
В альбомі представлено понад сімдесят творів українських художників пейзажного жанру XIX-нач.XX століть. Репродукції супроводжуються коментарями на двох мовах: українською та англійською. Будучи повністю присвяченим пейзажному жанру, видання є першим в історії вітчизняного мистецтвознавства. The album features more than seventy works of Ukrainian artists of the landscape genre XX XIX-century. Reproductions are accompanied by commentaries in two languages: Ukrainian and English. Being completely devoted to landscape painting, the publication is the first in the history of national art.
245
100 великих дворцов мира
Популярную серию «Сто великих» продолжает книга, посвященная самым выдающимся дворцовым сооружениям разных стран и народов. Читателя ждут встречи с такими шедеврами мировой архитектуры как дворец царя Соломона, «Золотой дом» Нерона, Виндзорский замок, замок графа Дракулы, фонтаны Версаля, царский дворец в Ливадии, Зимний дворец.
40
Дмитро Туптало у світі українського бароко: Збірник наукових праць
Уперше в українській науці творчість Дмитра Туптала стала об’єктом усебічного аналізу, в процесі якого відкривається не лише яскрава, глибока та неповторна людська особистість, але й нові перспективи у сприйнятті й осмисленні духовного і художнього досвіду українського бароко. Повнота висвітлення різних граней життя й діяльности автора «Житій Святих», згуртування навколо постаті Дмитра Туптала дослідників різного профілю надає збірникові сгаттей монографічного характеру.
75
Веласкес
Батикль Жанин
Среди великих европейских художников Веласкес едва ли не самый загадочный. Придворный живописец испанского короля, он был весь на виду, однако о частной жизни его почти ничего не известно. Автор множества парадных портретов самых высокородных аристократов, он ставил искусство выше любых милостей и настолько продвинул вперед саму технику живописи, что его, жившего в XVII веке, считали своим предтечей импрессинисты.
50
Третьяковская галерея
Эта книга рассказывает об истории и экспозиции одного из известнейших художественных музеев России - Третьяковской галереи. Сегодня ей принадлежат крупнейшее собрание произведений русских художников XVIII-XX вв. и одна из наиболее полных коллекций древнерусского искусства.
Издание предназначено для широкого круга читателей, интересующихся изобразительным искусством.
175
Вибійка в Україні: Навчальний посібник
Нечипоренко Сергій
Посібник містить інформацію про особливий вид художньої культури в Україні — мистецтво декоративного оформлення тканин методом ручної вибійки. Розрахований на широкий загал читачів: художників, студентів, мистецтвознавців, музейних працівників.
79
Историческая портретная миниатюра XVI—XIX вв.: Т. 1
Книга посвящена портретной миниатюре, которая во все времена являлась зеркалом истории. Издание охватывает духовную и художественную жизнь четырех столетий — с середины XVI до середины XIX (когда появление фотографии вытеснило этот прекрасный вид искусства), а также историю развития моды и нравов. В книге помещено множество миниатюрных портретов, в наши дни эти шедевры находятся в общественных коллекциях, а также в музеях Берлина, Вены, Мюнхена, Дрездена, Парижа, Лондона, Стокгольма и в больших частных собраниях.
55
Жіночий образ у сучасному українському мистецтві (кінець XX століття)
Л. Д. Черватюк
У альбомі представлені роботи сучасних українських художників, скульпторів, графіків і твори українських поетів, що дають змогу по-новому поглянути на жіночий образ як одну з найсвітліших сторін національного мистецького простору. Для широкого загалу читачів.
290
Прекрасна епоха. Bell Epoque. Художній нотатник з афоризмами
Осипов І.
Belle Epoque — епоха прекрасна, химерна, примхлива, розкута; епоха, що трощила старі табу й створювала нові забобони, зводила жінок на п’єдестал — і не дозволяла з нього зійти, робила з краси культ і доводила її до абсурду; епоха божественної безтурботності напередодні катастрофи. З першим вибухом Першої світової вона злетіла в повітря -— райським птахом, щоб залишитись в ностальгічних спогадах поколінь. Минуло століття і Belle Epoque повертається: ловіть пір’їни цього чарівного птаха в свій щоденник, надихайтесь величними взірцями справжньої — тобто безсмертної — краси.
120
Максимализм. Графический дизайн эпохи упадка и пресыщенности
Шарлотта Риверс
Максимализм отличают богатство и излишества в графическом дизайне, последовавшие за годами правления минимализма. Изобилие цвета и роскоши, граничащей с китчем, требует возвращения чувственности. Помимо декоративной отделки, орнамента и украшений, максимализм показывает, как сегодняшние дизайнеры используют тактильные материалы, насыщенные цвета, техники печати и эксклюзивные технологии отделки. Демонстрируя всю гамму графики - от плакатов KesselsKramer и редизайна Vogue Paris от M/Af (Paris) до интерьеров Майкла Джиллета для Levi's, максимализм изучает дизайн книг и печатных изданий, плакатов и упаковки, фирменного стиля, интерьера и так далее. За декоративность, чувственность, роскошь и фантазию максимализм достоин стать обязательной книгой графических дизайнеров любой сферы.

Формат: 26 см x 23 см.
460
Українська міфологія та культурна спадщина: ілюстрований словник-довідник міфологічних уявлень, вірувань, обрядів, легенд та їхніх відлунь у фолькльорі і пізніших звичаях українців, братів-словян та інших народів
авт.-упор. О. А. Кононенко
Ця книга знайомить з чарівним світом праслов’янського міфовсесвіту, з його магією, метаморфозами, з ієрархією у ньому богів, духів, з багатством народних обрядів. На основі різних досліджень, етнографічних праць, спостережень, розвідок по крихті дбайливо зібраний і систематизований великий матеріал— з маленьких осколків знань і відомостей, що дійшли до нас, складається велична картина світобачення далекого слов’янського предка.
220
Византийский мир. Храмовая архитектура и живопись (подарочное издание)
Т. Вельманс, В. Корач, М. Шупут
Подарочное, богато иллюстрированное издание в суперобложке выполнено на высоком уровне. Книга вложена в красочный футляр. Издание будет прекрасным подарком. Выступив преемницей традиций античности, Византийская империя оказала
2500
Масляная живопись
Мур Роберт
Книга, которую вы держите в руках, - одна из тех, что много лет выпускаются самым известным и авторитетным американским издательством «Уолтер Фостер Паблишинг». Это уникальная серия самоучителей и обучающих пособий, содержащая фундаментальные основы рисования, практические сведения по технике живописи и другие ценные советы. В первую очередь она обращена к начинающим художникам и любителям. Однако знакомство с ней будет полезно і для профессионалов, которые, несомненно, будут рады видеть ее в своей библиотеке. Узнайте, какие материалы и принадлежности понадобятся вам для того, чтобы прямо сейчас приступить к работе Выберите любимые жанры - натюрморт, портрет, пейзаж - список можно продолжать и продолжать Овладейте секретами работы с цветом для передачи определенного настроения Изучите технику фактурного мазка Откройте для себя десятки прекрасных живописных работ, которые вдохновят вас на создание собственных произведений
49
100 лучших альбомов 1980-х
Питер Додд, Джастин Каутрбун, Крис Баррет, Дэн Оти
В этой книге вы найдете подробные рассказы о ста самых продаваемых музыкальных альбомах 1980-х гг с указанием выходных данных и трек-листов.
59
Гипсовый портрет маски
Авт.-сост.: А. Ф. Конев, И. Б. Маланов
Книга предназначена прежде всего начинающим художникам, посвящена решению учебной задачи «Рисование гипсовой маски». В книге подробно описаны постановка гипсовой маски, методическая последовательность и основные этапы работы над рисунком.
15
Т. 2: «Государственный Эрмитаж. Часть 1»
66
Т. 6: «Третьяковская галерея»
66
Українська гравюра бароко: Майстер Ілля, Олександр Тарасевич, Леонтій Тарасевич, Іван Щирський
Степовик Дмитро
У книзі на прикладі творчості чотирьох визначних майстрів української барокової графіки XVII й початку XVIII століть - Олександра Тарасевича, майстра Іллі, Леонтія Тарасевича та Івана Щирського - висвітлюються характерні риси одного зі світових мистецьких стилів епохи Просвітництва - стилю бароко. Україна в XVII - XVIII століттях набула унікального досвіду серед країн Центральної та Східної Європи щодо органічного єднання західноєвропейських варіантів стилю бароко з українськими мистецькими традиціями, а в широкому розумінні - зближення православної та католицької естетики у творах на релігійну та світську тематику. Автор детально досліджує феномен українського бароко, визначає його суттєві й формальні риси у порівнянні з автохтонним стилем бароко у мистецтві країн Заходу. Понад 200 ілюстрацій різних видів та жанрів гравюри дають уявлення про українську гравюру бароко, в ділянці якої, крім простудійованих чотирьох найвизначніших майстрів, працювали за цієї доби десятки інших граверів.
299
Европейское искусство. Энциклопедия. Живопись. Скульптура. Графика. В 3 томах. Том 1. А-Й (подарочное издание)
Редакторы Михаил Бусев, Виктор Ванслов, И. Смирнова, Елена Федотова
Энциклопедия, посвященная европейским живописи, скульптуре и графике, подготовлена сотрудниками Отдела зарубежного искусства Научно-исследовательского института теории и истории изобразительных искусств Российской академии художеств и является первым изданием такого рода в нашей стране. Широкий круг читателей, интересующихся искусством, и специалисты найдут в ней достаточно полные, соответствующие жанру энциклопедического словаря сведения о жизни и творчестве европейских живописцев, скульпторов, графиков начиная с последних десятилетий XIII века вплоть до начала XXI столетия. Составители энциклопедии ставили перед собой задачу сочетать свойственную изданиям такого рода фактологическую насыщенность с развернутой характеристикой творчества крупнейших европейских мастеров, статьи о которых приближаются по своему жанру к монографическому очерку. В отличие от прежних справочных изданий словарь содержит обширные, в ряде случаев малоизвестные читателю материалы о европейских живописцах, скульпторах, графиках. К статьям приложена краткая библиография, включающая достаточно полный список работ на русском языке и наиболее значительные публикации зарубежных исследователей. В данном издании рассказывается о творчестве более чем тысячи европейских мастеров - живописцев, скульпторов, графиков, многие из которых работали сразу в нескольких видах изобразительного искусства. Статьи о каждом из них включают биографические сведения и анализ основных произведений, краткую библиографию. Освещается деятельность не только крупных мастеров, но и менее известных широкому читателю. В подготовке издания приняли участие ведущие специалисты в области зарубежного искусства. Коллективный труд является первым достаточно полным и хорошо иллюстрированным справочником.
690
UKRAINSKA PISANKA LUDOWA
Manko Wira
Wydanie popularno-naukowe
62
МОВА - НАРОД. Висловлювання про мову та її значення в житті народу
Упоряд. Олекса Тихий
У книзі “Мова - народ” зібрано документи і висловлювання видатних людей про мову (понад 250 авторів та документів). Декілька розділів збірки (“Письменники, вчені та поети про роль та значення мови в житті народу”, “Ставлення до мови”, “Патріотизм”) присвячені загальним питанням значення рідної мови, інші розділи (“Тарас Шевченко про мову”, “Доля української мови в історичному плані”, “Трохи статистики”) присвячені українській мові. Упорядник збірки, учитель і правозахисник Олекса Тихий (1927-1984), член-засновник Української Гельсінкської групи, закінчив роботу над рукописом у 1976 році, але невдовзі після того був засуджений за “антирадянську діяльність”. Збірка публікується вперше. Як додатки до збірки “Мова - народ” подані: стаття Олекси Тихого, короткий біографічний нарис та лист-звернення “Міжнародної амністії”.
32
Техники рисования
Грей Питер
Простой и удобный в использовании справочник по техникам рисования является незаменимым пособием для художников, которые хотят сформировать и развить собственную творческую манеру. Приведенные в этой книге примеры как основных, так и продвинутых методов рисования разбиты на несколько последовательных шагов. Упражнения следует выполнять как копируя рисунки, так и применяя техники при создании своих собственных картин. Книга Питера Грея станет отправной точкой вашей самостоятельной творческой работы.
55
Пісні з родин і хрестин (збірник-реконструкція із теоретичною розвідкою, коментарями, моделями ритмоструктури, покажчиками)
упоряд. А. І. Іваницький
У збірнику подано українські народні пісні, що співаються під час обряду родин та хрестин. Значна частина бесідних і переважна більшість гумористичних пісень про кумів виникли в умовах родильно-хрестинної обрядовості, тому їх включено до збірника. Введено також зразки колискових пісень, оскільки їх уперше починають співати в обставинах похрестин, після першого покладення дитини до Колиски. Пісні доповнено коментарями упорядника, подано аналітичні таблиці скла-дочислових структур, музично-ритмічних форм та ладо-звукорядів, регіональний покажчик, звід тематики пісенних текстів. Видання призначене для науковців, викладачів фольклору, студентів, шанувальників народної творчості.
82
Українські хоругви
Косів Р.
Книга присвячена українським хоругвам — пам'яткам культури і мистецтва, які були символами незалежності та віри, під якими наші предки молилися і воювали. Хоругви належать до найвищих відзнак, які відображають традиції та символи війська, ремісничої організації, церковної спільноти, магістрату чи окремої особи. У виданні простежується розвиток різних типів хоругов, які існували на українських землях упродовж XVII — поч. XXстоліть, досліджується їхня іконографія та художні особливості. Огляд українських хоругов проводиться у контексті тогочасної політичної ситуації та мистецького життя. У книзі репродуковано понад 200хоругов з українських та закордонних музеїв, приватних колекцій. Вперше проводиться наукове опрацювання 73 хоругов зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, яка є найбільшим музейним зібранням такихукраїнських пам 'яток. Більшість творів вперше впроваджуються у науковий обіг.
499
Європейське скло
Александра Й. Каспшак, Галина Скоропадова
зі збірки Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної Академії наук України у Львові
249
Рисуем портрет. Полный курс
Комесанья Пабло
Портрет - один из самых древних и популярных жанров изобразительного искусства. С помощью этого практического руководства вы познакомитесь с основными приемами и правилами построения композиции, а также с анатомическими особенностями, которые позволят вам грамотно нарисовать портрет от наброска до законченного произведения. Подробные объяснения с пошаговым описанием и прекрасные иллюстрации помогут вам выполнить портрет мужчины, женщины, пожилого человека или ребенка и овладеть техниками, которые применяются в процессе создания каждой работы, будь то уголь, карандаш, сангина, акварель, пастель, масло или акриловые краски.
69
Розмай Незалежної України. Художники Києва. Українське образотворче мистецтво 4991-2011 років. Живопис. Графіка. Скульптура
Авт.-упоряд. В. Л. Андрієвська; вступ, ст. Л. І. Андрієвського
В мистецькому виданні “Розмай Незалежної України. Художники Києва. Українське образотворче мистецтво 1991-2011 років. Живопис. Графіка. Скульптура” представлено понад 1 200 кольорових ілюстрацій - кращих, знакових робіт, створених художниками різних поколінь. Видання об’єднує понад 400 художників; про нйх вміщено мистецтвознавчі статті із визначенням їхньої творчості (понад 200 авторів-мистецтвознавців). Науково-публіцистична стаття Л. Андрієвського “Українська ідея: історично-державний і мистецько-духовний вимір” висвітлює широку панораму художніх процесів, що відбувалися на київському полі українського мистецтва упродовж тисячоліть: вони вагомо відлунюють у мистецтві двох десятиліть відродженої Незалежної України. Це святкове видання призначається для широкого кола шанувальників і дослідників українського образотворчого мистецтва.
750
Етнографічно фольклористична діяльність «Руської трійці»
Кирчів Роман
Монографія присвячена комплексному дослідженню народознавчої спадщини групи діячів української культури 30-х - початку 40-х років XIX ст. на західноукраїнських землях на чолі з «Руською трійцею» (М. Шашкевич, І. Вагилевич, Я. Головацький). Висвітлюються роль і значення діяльності цього угруповання в розвитку суспільно-культурного руху, етнографічних та фольклористичних вивчень західноукраїнського краю. У науковий обіг вводиться значна кількість невідомих архівних матеріалів. Для етнографів, фольклористів, істориків, краєзнавців, викладачів вузів, учителів, студентів. Рекомендовано до друку Вченою радою Інституту народознавства НАН України Відповідальний редактор академік НАН України, доктор історичних наук, професор Степан Павлюк Редактор Марія Горбаль
109
Vincent. Вінсент Ван Гог. Художній нотатник з афоризмами
Осипов І.
Він прожив усього 37 років, за життя продав лише одну картину — але став для XX століття одним із головних символів нового розуміння світу. Роботи художника, його роздуми про мистецтво, філософські судження, афоризми та авторське кредо, — все найголовніше для розуміння творчості великого майстра у цьому записнику.
120
Ремінесценції-2
Медвідь Любомир
«Ремінесценції-2» відомого мистця, живописця-монументаліста (церква Івана Богослова у Суховолі, храм Івана Хрестителя в Оттаві та ін.), академіка Любомира Медвідя охоплюють частину написаних ним у різні роки прозових творів. Перші «Ремінісценції» - це серія живописних робіт (19 полотен) опосередковано пов’язаних із євангельською притчею про повернення Блудного сина. Цій же темі присвячений складний текст есе-феєрії «Кому повінь підвалиною». Крім повісті, у книзі вміщено п’єсу у стилістиці абсурду «Пані - статуя», образний лад якої перегукується із згадкою про дружину праведного Лота, що, утікаючи із покараного Содома, оглянулася і за свою цікавість стала соляним стовпом. Книга презентує проект кіносценарію «Пікассо Рея Бредбері», що опирається на коротку новелу геніального американського письменника, а також кілька вибраних новел, написаних у середині 1960-х років, які доволі прикметно проявляють образне мислення автора. У книзі використано авторські рисунки спонтанного характеру із колекції А. Максименка та М. Андрущенка.
79
Титулы, мундиры и ордена Российской империи
Леонид Шепелев
110
Перманентная революция
Троцкий Лев
О Льве Давидовиче Троцком — человеке, который в день октябрьского переворота (еще до выхода Ленина из подполья) практически взял власть в свои руки, написаны тысячи книг, истолкованы его шаги и поступки, речи и статьи. Деятельность одного из создателей Коминтерна, лидера мирового революционного движения исследована буквально по дням. Он стал героем фильмов и романов. Тем интереснее вглядеться в его собственные теоретические работы, и в частности, в знаменитую теорию перманентной революции, где на новом историческом этапе была развита идея Маркса и Энгельса о том, что «пролетариат должен сделать революцию непрерывной».
22
Веселої забави! Українські співанки: збірник українських пісень
Налєпа Степан
Проминає багато речей на світі... Та, попри все, залишається рідна земля, пісня рідного краю, допоки її шанують і бережуть у спільноті. Як безпосередній учасник всіляких музично-розважальних заходів, також колишній весільний музика, з власного досвіду знаю, як часом бракує співочого репертуару при бажанні заспівати чи то в колі друзів, чи на відзначенні родинного свята, чи то на поважній забаві, адже не рідко після кількох заспіваних пісень годі пригадати наступну. Але ж... Український народ склав численну кількість пісень!.. Що й спонукало мене взятися за впорядкування саме такої, пропонованої Вам збірки пісень й забезпечити запас найрізноманітніших пісенних творів для виконання розмаїтих за жанром, сюжетом і настроєм. Дорогі шанувальники української пісні! До Вашої уваги нове видання, третій випуск збірки «Українські співанки», значно доповнене, перероблене і опрацьоване практично у всіх розділах. Дякую Вам, що ви часто телефонували з різних куточків України, а також з-за кордону, вносили цікаві пропозиції; за Вашу моральну підтримку під час роботи над книгою, За увагу, що раз додаючи впевненості, заохочуючи, створюючи ефект зацікавлення, що допомагав долати пасивність, спонукав до активної роботи над збіркою. Зичу Вам міцного здоров'я, всіляких гараздів та всіх земних благ, а гарна українська пісня нехай супроводжує Вас упродовж життя.
79
Мифы и легенды. Расшифрованные послания и символы в работах великих мастеров
Нейл Филип
Издание предлагает уникальный подход к историям, лежащим в основе каждой культуры. Более 50 поразительных мифов и легенд мира объясняются через произведения искусства. Это и мифы Древнего Египта, Греции, Рима, и малоизвестные, но от этого не менее интересные предания народов Севера, Африки, Австралии и т. д. От древне-шумерского сказания о Гильгамеше и египетского мифа о боге солнца Ра до греческой легенды о Ясоне и золотом руне и предания американских индейцев о Всемирном Человеке - в этой книге описаны самые знаменитые истории и культурные персонажи всех времен и народов. Издание иллюстрировано изображениями древних артефактов и классическими произведениями западного искусства, в которых отображается их мифологическая сущность. Текст включает рассказы об исторических истоках каждого мифа, знакомит читателя с жизнью и приключениями всех легендарных персонажей.
149
Первісна міфологія українського фольклору
Давидюк Віктор
Пропоноване видання порушує проблему походження в українському фольклорі образів та сюжетів первісної міфології. Для з'ясування цього нелегкого завдання залучаються, крім фольклористичних, археологічні та етнологічні матеріали. Книга розрахована як на спеціалістів з цих галузей, так і на широке коло читачів, які цікавляться питаннями найдавніших джерел української національної культури.
65
Музей изящных искусств. Гент
66
Народознавчі зошити 1’2012
89
Народні танці Волині і Волинського Полісся
Полятикін Микола
«Народні танці Волині і Волинського Поліссям—унікальне видання, створене відомим українським хореографом Миколою Полятикіним. До книги увійшли найбільш характерні танці нашого народу — Грайка, Аушка, Волинська полька, Кременецька полька, Шуруха (мовчанівська полька), Гарбуз-полька-^. Коритненська полька, Марусина, Аю-бешівська полька, весільний танець із шишками, фрагмент поліського весілля «Похода», записані у селах Шепель, Богушівка, У сичі, Антонівка Луцького, Кременець Рожшценсько-го, Мовчанів, Коритниця Аокачинського, Галузгя Маневицького, Коритниця Володимир-Волинського, Невір Аюбешівського, Залухів Ратнівського районів. Книга, попри наукову цінність, становить безпосередній інтерес для сучасної практичної хореографії та шанувальників українського народного танцю.
40
Журавлик мого дитинства. Збірник дитячих пісень
Островерхий I. Л., Артем’єва Т.М.
Пісні композитора І. Островерхого на тексти віршів Т. Артем’євої створені з урахуванням вікових особливостей дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Вони мелодійні, легко запам’ятовуються і сприяють формуванню любові до рідного краю. Для вихователів дошкільних закладів, вчителів музичного мистецтва, студентів, батьків.
27
Геральдика. История, терминология, символы и значение гербов и эмблем
Санти-Мадзини Дж.
Геральдика — благородное искусство. Смысл геральдики и виды знати. Герольды, геральдисты и геральдические источники. Гербы на доспехах: блазон и щит. Блазон и геральдический код. Цветовой код. Геометрический код. Символический код. Кодекс степеней и почётных званий. Гербы для всего и для всех. Развитие герба.
1930
Народознавчі зошити 2'2011
89
Леонід Литвин. Малярство
Упор. Марта Дзюба; статті Олександра Федорука, Ольги Петрової, Бориса Єгіазаряна
Цей альбом — перше видання, присвячене творчості Олексія Григоровича Литвинова (Леоніда Литвина). За понад півстоліття служіння мистецтву художник створив свій самобутній живописний світ, який непорушно стоїть на трьох китах: Україна - постійний об’єкт його творчого захоплення; живописне ремесло — як спосіб реалізації особистості; кохана дружина Ганнуся. На сотнях своїх полотен мистець фіксує різноманіття ландшафтів України, людей, яких зустрічає на життєвій дорозі, квіти в городі, натюрморти... Для широкого читацького загалу.
165
Святослав Гординський про мистецтво. Збірник статей
Береговська Христина
У збірнику поміщено мистецтвознавчу спадщину Святослава Гординського (1906-1993), опубліковану від 1929 до 1993 рр. у різних друкованих виданнях Парижа, Мюнхена, Рима, Нью-Йорка, Торонто, Львова та збережену в приватних архівах родини Гординських. У книзі в хронологічній послідовності подано статті, огляди та рецензії, які свідчать про взаємозв'язок мистецько-практичних і теоретичних поглядів Гординського на українське і світове мистецтво, що вплинуло на формування художньо-стилістичних особливостей живописної творчості мистця. Для мистецтвознавців, художників та широкого кола читачів.
345
Літургійні покрови на чашу й дискос (із каталогом творів із фігуративними зображеннями зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького)
Косів Роксолана
Книга присвячена вивченню групи творів українського церковного мистецтва — літургійних покровів на чашу й дискос. Простежено їхню символіку, розвиток, використання в українських храмах, іконографію в контексті Літургії та художні особливості. Використання в українських храмах покровів на чашу й дискос розглянуто, переважно опираючись на рукописні та друковані Служебники XV-XVHI ст. та матеріали інвентарних описів церковного облаштування XVII — поч. XIX ст. Дослідження іконографії та художніх особливостей літургійних покровів здійснено здебільшого на прикладі творів зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, яка загалом налічує понад 350 пам’яток, із них 50 — із фігуративними зображеннями. Останню групу творів уперше представлено в науковому каталозі, поданому в другій частині книги, де також уміщено список нефігуративних покровів цієї збірки, варіанти технік гаптування металевими нитками «в прикріп за лічбою», а також словник спеціальних термінів. Загалом репродуковано 134 покрови на чашу й дискос, з українських храмів майже всі — вперше. Книга призначена для всіх, хто цікавиться українським сакральним мистецтвом.
325
Тройдерево. Обряд хрищешш, весільний та поховальний обряди українців
Чумарна Марія
49
Сорок сороков. В 2 томах. Том 2. Монастыри. Китай-город. Белый город. Земляной город. Город в границах 1917 года. Город в границах 1960 года
Петр Паламарчук
"Сорок сороков" - не просто иллюстрированная энциклопедия, это живая летопись, трагически-славная история строительства, жизни, гибели и возрождения неповторимого мира московских монастырей, соборов и приходских церквей. Это духовный образ древней и современной Москвы - столицы Российского государства.
Созданный в жанре художественно-исторического исследования труд П.Г.Паламарчука основан во многом на архивных данных и воспоминаниях современников событий.
Во втором томе издания рассказано об истории московских монастырей.
210
Альбом вишитих ікон
Блажейовський Дмитро
Альбом вишитих ікон - найбільш повна збірка творів отця доктора Дмитра Блажейовського. До альбому ввійшли розроблені автором зображення ікон, фотографії церковного одягу та атрибутики, взори вишивок а також фотографії новоствореного музею та робіт послідовників.
159
Українська драматургія: Антологія: У 4 т. Т. З
Пропонована читачеві антологія є спробою дати цілісне уявлення про становлення і розвиток української драматургії від початку XIX до початку XXI століття, тобто від неперевершеної «Наталки Полтавки» Івана Котляревського та інших класичних творів, що увійшли до скарбниці світової драматургії, до п'єс наших сучасників. Третій том антології складають драматичні твори Валерії Врублевської («Кафедра»), Юрія Щербака («Сподіватись»), Івана Драча («Зірка і смерть Пабло Неруди»), Ярослава Верещака («Брате мій!»), Ярослава Стельмаха («Крихітка Цахес», «Кохання у стилі бароко»), Неди Нежданої («Химерна Мессаліна»), Тетяни Іващенко («Empty trash»). Видання включає твори, що входять до учбового курсу вищих навчальних закладів, і рекомендовано як навчальний посібник для студентів, аспірантів, а також спеціалістів, чия діяльність пов'язана з истецтвознавством.
119
Чарівні візерунки. Частина 1
Гавур Люба
В альбомі подано 440 змодельованих на комп’ютері взорів вишивок. Основою для їх створення служили характерні для української вишивки елементи символіки з усіх областей України. Узори можуть бути використані для вишивання рушників, жіночих блузок, чоловічих сорочок, серветок, скатертин тощо. Окрім того, демонструються можливості застосування вишивок при оформленні оригінальних поштівок різноманітної тематики і зразок вишитої обкладинки ювілейної папки.
349
Українське сакральне мистецтво з колекції ''Студіон''
Ікона як явище світової культури; її богословський, духовний, мистецький виміри; ікона в українській культурі; роль музейників і духовенства у порятунку і збереженні творів сакрального мистецтва-теми, заторкнуті на сторінках цього видання, так чи інак стосуються теми головної: збірки творів з колекції "Студіон", яка тепер зберігається у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. У стінах Музею знайшли прихисток понад 500 експонатів "Студіону"; їхній порятунок від варварського знищення тоталітарним режимом - велика заслуга музейників, зокрема - схимонаха Мар'яна (Михайла) Пигеля. Історію збірки "Студіону" від початків її формування і до надходження в Музей розповідає добірка документів, подана окремим розділом книжки. Великий альбом фоторепродукцій демонструє чудові зразки українського, російського, європейського сакрального мистецтва, збережені самовідданою працею музейників для майбутніх поколінь.
210
Показати ще...