Ваш кошик порожній
Книжкова Хата 097-609-59-85, 099-640-03-70
Наприклад: Кінг...

Воропай Олекса

Звичаї українського народу

Школа 2009 р. 384 ст. , палітурка: т32 грн.
Доставка:

   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів
   за тарифами перевізників

Оплата:

   - при отриманні
   - на карту ПриватбанкаЗвичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.


ISBN: 966-661-540-1
Українське народознавство
Лозко Галина
Це четверте, оновлене і доповнене видання книжки відомого етнолога, кандидата філософських наук Галини Лозко «Українське народознавство», що вперше побачила світ у 1995 р. і стала популярною серед учителів, учнів та студентів України. Автор не тільки значно розширила коло народознавчих проблем, але і доповнила книіу новими фактичними даними (зокрема розділи про походження українського народу, міфологію, пантеон слов'янських Богів, державну символіку, додано відомості про цілющі рослини і священних тварин тощо). Відтворено давній календар наших Пращурів «Коло Свароже», зроблено до кладний аналіз Велесової Книги, яка нині вивчається у курсі шкільної програми з літератури. Видання доповнене ілюстративним матеріалом, а також великим списком наукових джерел. Книга буде цікавою для всіх, хто любить і шанує рідну минувшину та дбає про майбутнє збереження нашого етносу
65
Нестор Кизенко. Живопис
Нестор Кизенко
129
Фарбуємо писанки природними барвниками
Влененко Тетяна, Ктіторова Любов
Із цією книгою помандруємо у захопливий світ писанкарства. Не лише дізнаємося, якими барвниками користувалися для фарбування писанок наші прабабусі, а й навчимося виготовляти природні барвники і творити неповторні писанки.
119
Стародавній Рим. Зниклий світ
Стритер Майкл
У цій книзі, повної секретів і сюрпризів, ви знайдете захоплююча розповідь і дивовижні ілюстрації, які дозволять вам зануритися в повну драматизму історію Римської імперії, літопис її тріумфів і поразок. Ви дізнаєтеся про великих полководців і жорстоких диктаторів, про римських святах і гладіаторів, познайомитеся з творами мистецтва, науки і культури, переконайтеся, що винаходи, зроблені римлянами, до цих пір залишаються частиною нашого життя. Книга містить звуковий чіп. Видання адресовано дітям від 11 до 14 років.
209
Легенды и предания древней Индии
Гхош Судхин
Индия издавна поражала воображение путешественников причудливыми храмами, загадочными культами, яркой природой и таинственными отшельниками. А сказки этого древнего народа — ключ к его сердцу, в них удивительным Образом сочетается наивность и лукавство. Сообразительный юноша обманывает глупого духа, принцесса Майя спасает своего мужа от ужасной змеи, и они обретают счастье, а четверо мудрецов, странствующих по свету в поисках лучшей доли, теряют все из-за своей жадности. Собрание этих сказаний познакомит вас с множеством .колоритных персонажей, которые откроют вам мир, где торжествует любовь и добро...
45
Рейксмузеум
66
Историческая портретная миниатюра XVI—XIX вв.: Т. 3
Книга посвящена портретной миниатюре, которая во все времена являлась зеркалом истории. Издание охватывает духовную и художественную жизнь четырех столетий — с середины XVI до середины XIX (когда появление фотографии вытеснило этот прекрасный вид искусства), а также историю развития моды и нравов. В книге помещено множество миниатюрных портретов, в наши дни эти шедевры находятся в общественных коллекциях, а также в музеях Берлина, Вены, Мюнхена, Дрездена, Парижа, Лондона, Стокгольма и в больших частных собраниях.
55
Галерея Академии. Флоренция
66
Притчі
Медвідь Любомир
29
Пісенний водограй. Пісні для дітей та молоді
Володимир Кващук
Видання адресоване широкому колу шанувальників української пісні, музичним керівникам, аранжувальникам, учителям музики, учням, студентам, виконавцям.
14
Прислів’я, прикмети та повір’я українського народу
Уклад. Н. Кусайкіна
Прислів’я та приказки, прикмети й повір’я — невичерпна скарбниця народної мудрості. У них відбивається розмаїття життя, сфери побуту, звичаї українського народу, його історія й мораль. Ви маєте добру нагоду долучитися до цієї скарбниці, збагатившись перлинами народної мудрості. Збірка складається з кількох розділів: «Прикмети», «Прислів’я та приказки» і «Повір’я». Видання стане у пригоді широкому загалу читачів — шанувальників української народної творчості.
19
100 великих памятников
Самин Д. К.
Ничто не может лучше характеризовать различные эпохи мировой истории, чем памятники, которые созданы руками гениальных скульпторов и архитекторов. И не важно, знаем мы их имена или нет. Книга `100 великих памятников` рассказывает о самых выдающихся памятниках: от Сфинкса и Венеры Милосской до Триумфальной арки в Париже и памятника `Тысячелетие России`.
45
Людмила Жоголь: Чарівниця художнього текстилю
Чегусова 3. А., Кара-Васильєва Т. В., Придатко Т. О.
Книгу присвячено народному художнику України, академіку Української академії архітектури Людмилі Євгенівні Жоголь, яка уславилась як видатний майстер художнього текстилю, зокрема гобелена. Саме вона першою в Україні ввела гобелен і декоративні тканини в громадські інтер’єри, надавши їм національного колориту. Її творчість розвиває традиції класичного гобелена, надихається перлинами народного мистецтва, є невід’ємною й вагомою часткою національної культури України. Призначена для мистецтвознавців, працівників музеїв, студентів та учнів творчих навчальних закладів, широкого кола шанувальників мистецтва.
112
Ремінісценції
Медвідь Любомир
Дане видання - це своєрідний погляд на 70-літній період життя і творчої діяльності відомого українського митця Любомира Медвідя. Крім репродукцій картин з вибраних живописних серій («Евакуації», «Периферії», «Інтер'єри», «Розточчя», «Ессе homo» та «Terra incognita»), тут представлені авторське есе «Рельєфи пам'яті», репродукції кількох графічних творів та окремі поетичні балади середини 60-тихроків минулого століття.
299
Истребитель Ла-5. Сломавший хребет Люфтваффе
Николай Якубович
История создания Ла-5 драматична и парадоксальна. Это история чудесного превращения откровенно неудачной машины, прозванной летчиками "лакированным гарантированным гробом", в один из лучших истребителей Второй Мировой войны. Установка на перетяжеленный и неповоротливый ЛаГГ-3 нового мощного мотора буквально преобразила этот грузный тихоходный самолет в великолепный Ла-5, скоростной, приемистый, маневренный, мало в чем уступавший лучшим истребителям Люфтваффе. А модернизированные Ла-5ФН не только догнали, но и превзошли последние модификации "фоккеров" и "мессеров", обеспечив нашей авиации господство в воздухе.
Именно на "лавочкиных" воевали двое из пяти лучших советских асов - непревзойденный Иван Кожедуб, на боевом счету которого 63 победы, и Кирилл Евстигнеев, сбивший 56 самолетов противника.
Советское правительство высоко оценило труд создателей прославленного истребителя. В 1943 году Главному конструктору С.А.Лавочкину было присвоено высокое звание Героя Социалистического Труда.
149
Українські жартівливі пісні
«Серце наше звеселяймо!» — закликає відома українська пісня. Веселість духу — основа щасливого життя. Сміх робить людей вільними. Пісні, які ви знайдете на сторінках цієї книжки, були чудодійними ліками, які врятували мільйони людей від нудьги, туги і розпачу у складних соціальних і особистих перипетіях буття. Дай Боже, врятують і нас!
35
Экспресс-курс игры на гитаре
Ю. Г. Лихачев
Страшно взять в руки Инструмент? У вас есть голос, но рядом так редко оказывается достойный аккомпаниатор? Хочется петь и играть новые популярные песни? Не хватает времени выучить больше, чем "три аккорда"? Значит, эта книга написана для вас. Этот самоучитель для тех, кто не собирается посвящать жизнь сцене, но хочет блистать в компании друзей.
Для тех, кто убежден, что гораздо эффектнее с гитарой в руках выглядит человек, владеющий техникой игры. А если вы чувствуете в себе талант барда, хотите придумывать и подбирать популярные песни, гитара и эта книга станут вашими самыми верными помощниками и первыми "ступеньками" к признанию и раскрытию талантов.
54
Народознавчі зошити 2’2013
89
Учимся рисовать как великие мастера
Авт.-сост. Н. В. Бело
Книга представляет собой уникальное, богато иллюстрированное издание, где собраны и проанализированы лучшие, выполненные в различных техниках рисунки самых знаменитых художников разных времен и народов. Особую ценность представляют практические упражнения, разработанные для всех, кто хочет овладеть секретами рисунка. Книга представляет несомненный интерес как для профессиональных художников и искусствоведов, так и для любителей искусства.
99
Древнегреческие мифы: Путешествие Одиссея
Настоящее красочно иллюстрированное издание познакомит вас с древнегреческими мифами о путешествии Одиссея.
45
Тройдерево. Обряд хрищешш, весільний та поховальний обряди українців
Чумарна Марія
49
Чарівні візерунки. Частина 1
Гавур Люба
В альбомі подано 440 змодельованих на комп’ютері взорів вишивок. Основою для їх створення служили характерні для української вишивки елементи символіки з усіх областей України. Узори можуть бути використані для вишивання рушників, жіночих блузок, чоловічих сорочок, серветок, скатертин тощо. Окрім того, демонструються можливості застосування вишивок при оформленні оригінальних поштівок різноманітної тематики і зразок вишитої обкладинки ювілейної папки.
349
Українське малярство: народна картина. Книга листівок
55
Історія культури: Короткий довідник
Поліщук Є.П.
Пропонований довідник містить понад 1000 коротких статей про видатних діячів і визначні здобутки світової та вітчизняної культури. Довідник призначений для студентів вищих навчальних закладів, може також прислужитися викладачам, старшокласникам, широкому колу читачів.
19
Українська драматургія: Антологія: У 4 т. Т. З
Пропонована читачеві антологія є спробою дати цілісне уявлення про становлення і розвиток української драматургії від початку XIX до початку XXI століття, тобто від неперевершеної «Наталки Полтавки» Івана Котляревського та інших класичних творів, що увійшли до скарбниці світової драматургії, до п'єс наших сучасників. Третій том антології складають драматичні твори Валерії Врублевської («Кафедра»), Юрія Щербака («Сподіватись»), Івана Драча («Зірка і смерть Пабло Неруди»), Ярослава Верещака («Брате мій!»), Ярослава Стельмаха («Крихітка Цахес», «Кохання у стилі бароко»), Неди Нежданої («Химерна Мессаліна»), Тетяни Іващенко («Empty trash»). Видання включає твори, що входять до учбового курсу вищих навчальних закладів, і рекомендовано як навчальний посібник для студентів, аспірантів, а також спеціалістів, чия діяльність пов'язана з истецтвознавством.
119
Гоген
Кашен Франсуаза
`Моя бабка была женщиной необычной`, - писал Гоген о своих родственниках по материнской линии. Отец художника был журналистом. Он умер в 1849 г. на пути в Перу. Полю тогда был год. Через всю свою юность пронесет он воспоминания о тропиках. И вся его жизнь пройдет в постоянных разъездах: Копенгаген, Понт-Авен, Мартиника, Арль и в 1891 г. отъезд на Таити. `Я уезжаю, чтобы обрести покой, чтобы избавиться от цивилизации. Я хочу заниматься только простым искусством, самым простым`. Гоген умер на Маркизских островах 8 мая 1913 г.
50
Імпресіоністи. Художній нотатник з афоризмами
Осипов І.
Художній нотатник — це інноваційна публікація нової епохи, поєднання книги, електронного додатку та простору для власної творчості. Кожна сторінка тут — це запрошення в світ мистецтва й стимул створити своє, нове, індивідуальне. Поряд з великими творами живопису, кращими афоризмами славетних письменників та філософів ваші власні творчі задуми та дизайнерські ідеї набудуть яскравого вигляду та нового звучання. Цей нотатник створено саме для вас: унікальна можливість зробити свою записну книжку витвором мистецтва.
120
Государственный музей изобразительных искусств имени А. С. Пушкина
66
Чарівні візерунки. Частина 4
Гавур Люба
У книжці показано 273 змодельовані на комп’ютері взори для вишивання. Частина взорів присвячена квітковим орнаментам. Решта — є традиційними геометричними схемами, для створення яких були застосовані характерні для української вишивки елементи символістики. Узори можуть бути використані для вишивання дитячих і жіночих блузочок, чоловічих сорочок, рушників і серветок.
209
100 знаменитых площадей мира
''...Года, как волны, разбивались О твой гранитный постамент'' - эти строки об Александровской колонне, что возвышается на Дворцовой площади Санкт-Петербурга, могут быть отнесены к десяткам других не менее величественных и прекрасных площадей мира. Творения разных эпох, они, каждая в отдельности, стали сердцем своих городов, воплотив в себе величие духа и гения людей, их создавших. На большинстве из них и сегодня кипит жизнь. ''Старушки в кружевах'' - площади Брюгге, Мантуи, Праги, Нюрнберга, Исфахана - по сей деньмноголюдны. Осматривая их достопримечательности, туристы порой ловят себя на мысли, что современная пестроцветная толпа забавно смотрится в декорациях Средневековья и Ренессанса. Площади же Ротенбурга-на-Таубере и Самарканда, Лечче и Тадж-Махала словно погружены в сон, созерцая свое славное прошлое. Когда-нибудь, возможно, такая участь постигнет и Потсдамскую площадь, и Пикадилли-серкус, и Таймс-сквер, и Праба-дос-Трес-Подерас, но сегодня это царство модерна, где правит бал XX век. А какими будут площади нового тысячелетия? Возможно, подобными площади Федерации в Мельбурне... Технический прогресс меняет нашу жизнь, и архитектура новых площадей несет отпечаток этих перемен.
339
Китайское искусство. Принципы. Школы. Мастера
В книге раскрываются "секреты" китайской классической живописи, соединявшей в себе эстетические качества каллиграфии, поэзии и даже музыки. В ней содержится оригинальный очерк истории китайского искусства и впервые публикуется ряд классических сочинений по теории китайской живописи и каллиграфии, а также материалы, дающие яркое представление о личности китайских художников.
109
Легенди Карпат
Збірка найкращих і найколоритніших карпатських легенд та переказів. Згруповані у розділи: гори, ріки та озера, рослини, поселення, замки, храми, люди, кожен з яких починається довідкою, легенди будуть цікавими для широкого кола читачів.
55
Гуцульські вишивки Карпат: Мистецтво геометричного орнаменту і колориту
Свйонтек Ірина
Альбом «Гуцульські вишивки Карпат: Мистецтво геометричного орнаменту і колориту» с п’ятим альбомом із серії «Вишивки галицьких Карпат», який присвячено вишивці сорочок села Космач Косівського району Івано-Франківської області кінця ХІХ - початку XXI ст. У ньому розглядаються народні вишивки жіночих і чоловічих сорочок села Космач у техніці хрестика, типові взори (орнаментальні мотиви й композиції) га їх.місцеві назви. Альбом видано у 2-х книгах. Перша книга складається З трьох розділів: загального, спеціального та додатків. У загальному розділі подано географічну довідку про Гуцульщину та.опис вишивок Косівщини. Спеціальний розділ містить інформацію про вишивки села Космач Косівського району. Розділ складається з двох підрозділів: у першому подано загальний опис вишивок і типажів гуцулів села Космач; у другому - таблиці з відтвореними автором взорами вишивок жіночих сорочок, фотографії автентичних вишивок і типажі космачан, одягнених у сорочки з узорами, Які подібні до космацьких. Де-не-де введено рубрику -«Географія орнаменту на Гуцульщині», де подано узори вишивок, які мають ті самі орнаментальні мотиви, але змінені композиційно чи за колоритом, залежно від районів Гуцульщини Галицької, Буковинської чи Закарпатської. Крім того, приділено увагу оздобленню народними вишивками інтер’єру, особливо церковного, та аксесуарам, оздобленим космацькнми взорами. Перша книга п’ятого мистецького альбому містить 84 таблиці, 388 фотоілюстрацій узорів вишивок і типажів гуцулів. У додатках подано;перелік фотоілюстрацій, резюме, подяку, автобіографію та зміст альбома. Альбом розрахований на мистецтвознавців, українознавців, етнографів, краєзнавців художників, наукових працівників музеїв, учителів шкіл, студентів та учнів шкіл, особливо Гуцульщини, колекціонерів вишивок і традиційного одягу, вишивальниць, керівників фольклорно-етнографічних колективів, туристів як корисниц і горний сувенір, а також ші велике коло поціновувачів вишивки.
429
Работа актера над собой в творческом процессе воплощения
Станиславский Константин
Вниманию читателей предлагается труд великого театрального режиссера, вместе с Вл. И. Немировичем-Данченко основавшего Московский Художественный театр, актера и преподавателя К. С. Станиславского, сформировавшего систему сценического искусства, которая пользуется известностью по всему миру вот уже более ста лет. В «Работе актера над собой в творческом процессе воплощения» рассматриваются важные вопросы подготовки воплощения актера в роль: ритмика, пластика, дикция и другие принципы так называемого сценического реализма, позволяющего придать происходящему на сцене драматическую и психологическую достоверность. Данный труд представляет интерес не только для учащихся театральных вузов, но и политиков, адвокатов и бизнесменов, то есть всех тех, чья работа связана с публичными выступлениями, а также для всех любителей театрального искусства.
35
Гипсовый портрет маски
Авт.-сост.: А. Ф. Конев, И. Б. Маланов
Книга предназначена прежде всего начинающим художникам, посвящена решению учебной задачи «Рисование гипсовой маски». В книге подробно описаны постановка гипсовой маски, методическая последовательность и основные этапы работы над рисунком.
15
Караваджо
Ламбер Жиль
Издание о жизни великого художника Караваджо. Издание содержит репродукции картин.
155
Геральдика. История, терминология, символы и значение гербов и эмблем
Санти-Мадзини Дж.
Геральдика — благородное искусство. Смысл геральдики и виды знати. Герольды, геральдисты и геральдические источники. Гербы на доспехах: блазон и щит. Блазон и геральдический код. Цветовой код. Геометрический код. Символический код. Кодекс степеней и почётных званий. Гербы для всего и для всех. Развитие герба.
1930
Титулы, мундиры и ордена Российской империи
Леонид Шепелев
110
Український пейзажний живопис XIX — початку XX сторіччя
Лильо-Откович Зоряна
В альбомі представлено понад сімдесят творів українських художників пейзажного жанру XIX-нач.XX століть. Репродукції супроводжуються коментарями на двох мовах: українською та англійською. Будучи повністю присвяченим пейзажному жанру, видання є першим в історії вітчизняного мистецтвознавства. The album features more than seventy works of Ukrainian artists of the landscape genre XX XIX-century. Reproductions are accompanied by commentaries in two languages: Ukrainian and English. Being completely devoted to landscape painting, the publication is the first in the history of national art.
245
В рокотанні-риданні бандур
Шудря М.
Видання "В рокотанні-риданні бандур" присвячене світлій пам'яті майстра бандур і кобзаря-віртуоза Олександра Самійловича Корнієвського (1889-1988) із Коркжівки, що на Чернігівщині. Завдяки своїм винаходам і вдосконаленням він переробив старожитню кобзу на справді концертний музичний інструмент. Цього року виповнюється сто літ, як забриніла в його руках перша виготовлена ним бандура для Терентія Пархоменка. Слідом за нею задзвеніли струни мало не 180 його витворів. Гх звуки гули в найвіддаленіших куточках і культурних осередках країни, а сьогодні вони лунають в усьому світі. А скільки з'явилося в його майстернях інших інструментів: скрипок, лір, гітар, арф, цимбалів, мандолін, балалайок і бандур! І кожен з них — шедевр! Ця книжка розрахована на шанувальників кобзарської гри, професійних бандуристів-виконавців, учнів музичних шкіл та студентів мистецьких закладів.
150
Скарбниця народної мудрості. Свята, традиції, прислів'я, приказки
Авт.-укл. О. В. Лаврик
Ви хотіли б дізнатися, як зустрічали Різдво чи Великдень у давнину? Або які існують календарні свята та обряди? А можливо, ви прагнете провести весілля за українськими традиціями? Чи полюбляєте гостре та влучне слівце, вчасно вставлене у розмову? Адже, відомо: народ скаже — як зав'яже! Тоді ця книга просто необхідна вам. «Скарбниця народної мудрості» розповість про свята, історичні традиції українців та стане незамінним джерелом народних прислів'їв і приказок.
24
Маестро художнього скла Андрій Бокотей
Федорук Oлександр
У книзі про одного з найвидатніших мистців-новаторів у царині художнього скла, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного художника України, академіка Академії мистецтв України Андрія Бокотея вперше на великому історико-мистецькому та ілюстративному матеріалі розглянуто еволюцію творчості львівського маестро. Висвітлено етапи мистецького зростання Майстра від перших виробів у манері традиційного гутництва до високих звершень у художньому склі. Понад 35 років наполегливої творчої праці принесли Андрієві Бокотею світове визнання і славу лідера постмодерності. Для всіх шанувальників української культури й мистецтва.
148
Кричевські і українська художня культура ХХ століття. Василь Кричевський.
Рубан-Кравченко В.
Книга "Василь Кричевський" — перша частина трилогії "Кричевські і українська художня культура XX століття", шо розпочинає серію видань "Мистецькі роди України". Серія присвячена художній еліті, творчість і доля якої яскраво фокусують драматизм шляхів української культури, виявляють її самобутність і внесок у світову скарбницю. У книзі йдеться про життєвий і творчий шлях родоначальника потужної мистецької династії, художника універсального таланту — Василя Кричевського — одного з великих Майстрів XX століття, які відкривали нові обрії творчості. Творець нової української архітектури і перший художник кіно, живописець, графік і сценограф, майстер вжиткового мистецтва і дизайнер, педагог, дослідник і знавець народної творчості — усе це Василь Кричевський, ключова постать українського мистецтва минулого століття. Книга містить великий документальний та ілюстративний матеріал, який дозволяє глибше зрозуміти мистецтво Майстра і відчути час, в який він жив і творив.
890
Русское искусство и архитектура
авт.-сост. М.В. Адамчик
В издании представлен полный справочный материал по истории развития русской культуры, иконописи, живописи, зодчества, декоративно-прикладного искусства. Дается описание древнейших архитектурных памятников Москвы, Санкт-Петербурга, Новгорода, Пскова и др., которые пережили века и сохранились до наших дней. Содержится информация о великих зодчих, иконописцах, живописцах с описанием их произведений. Книга богато иллюстрирована. Справочник рассчитан на широкий круг читателей, искусствоведов, историков, интересующихся русской культурой.
90
Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм : в двох частинах
Драган Михайло
Перевидання фундаментального двотомовика Михайла Драґана «Українські деревляні церкви» здійснюється вперше від 1937-го року з доповненнями та усуненням неточностей першого видання. Сучасними фахівцями створено примітки; удосконалено і вивірено предметно-географічний покажчик: розташування населених пунктів приведено у відповідність до сучасного адміністративно-територіального поділу, дати побудови церков уточнено. В допомогу читачеві розроблено тлумачний словник термінів та застарілих слів. Для більшості ілюстрацій віднайдено оригінали, що зберігаються у фонді Михайла Драґана Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. Видання присвячено 115-й річниці від дня народження Автора.
299
Ecce Homo. Антихрист
Фридрих Ницше
В настоящем издании под одной обложкой объединены две блестящие и абсолютно взрывные работы Фридриха Ницше, "Антихрист" и "Ecce Homo", созданные в 1888 году, чрезвычайно плодотворном для немецкого философа. В них он обращается к тем, кто способен быть "честным в интеллектуальных вещах до жестокости", ибо только такие читатели способны вынести "серьезность и страсть", с которыми Ницше громит христианские ценности и низвергает саму идею христианства. "Ecce Homo" (об этой книге Ницше писал: "Сейчас, с цинизмом, который станет всемирно-историческим, я рассказываю самого себя") стала последней в жизни философа. Затем наступило безумие.
39
Дерев'яна скульптура Галичини XVII—XIX ст.
Упорядник Юрій Юркевич
Альбом присвячений дерев'яній скульптурі XVII-XIX століть, що походить зі Східної Галичини. Твори майстрів-самоуків та різьбярів-ремісників - надзвичайно цікава, але малодосліджена сторінка українського мистецтва. У XX столітті дерев'яна скульптура в Галичині зазнала непоправних втрат, тому в нашому виданні представлено зразки майже з усіх музеїв Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей та з приватних збірок, що дає змогу скласти цілісне уявлення про цю ланку мистецької спадщини України. Більшість експонатів опубліковано вперше. The album features wood sculpture of the 17th-19th cc. from Eastern Halychyna. The works by self-taught folk artists and craftsmen are a very interesting, yet understudied form of Ukrainian art. In the 20th century, much wood sculpture of Halychyna was lost and damaged; therefore, the album includes artifacts from almost all the museums of the L'viv, Ivan-Frankivs'k, and TernopiP regions, as well as from private collections, which makes it possible to understand this Ukrainian art form comprehensively. The majority of the images included in the album appear in print for the first time.
539
Казкогості з високості. Сценарії свят
Павленко Ольга
У посібнику вміщено розробки виховних заходів, які сприятимуть підвищенню загальної культури учнів, дх моральної та національної гідності. Чимало сценаріїв цієї збірки пройшли випробування часом і практикою. Для вчителів української мови і літератури, студентів філологічних факультетів, керівників студій, гуртків, факультативів.
26
Всеобщая история архитектуры
Огюст Шуази
Успех "Истории архитектуры" французского инженера путей сообщения, бывшего адъюнкт-профессора Политехнической школы Огюста Шуази объяснялся несколькими причинами. Во-первых, широтой осуществленного автором замысла: в книгах представлены этапы развития архитектуры доисторической эпохи; государств Древнего Востока, Античности, включая Индию, Китай, Японию; европейских стран в Средние века, Новое и Новейшее время. Во-вторых, научной добросовестностью исследователя, который скрупулезно описал постройки, их отдельные части, материалы и способы их применения, строительную технику и на основании непосредственного многолетнего личного опыта сделал смелые предположения, дав почву для размышления над своими архитектурными гипотезами другим ученым, идущим за ним. Наконец, труд Шуази - это взгляд профессионала на историю становления и развития человеческого общества сквозь призму взаимопроникновения различных архитектурных приемов и форм.
В настоящее полное издание включены оба тома "Истории архитектуры" О.Шуази. Ясный и легкий язык изложения, авторские рисунки и подрисуночные комментарии делают книгу понятной и интересной для современного читателя.
329
Народознавчі зошити 1'2011
89
Современные пейзажи. Впечатляющие картины на подрамниках
Яусли Дорис
Снова и снова художники-пейзажисты обращаются к рисованию ландшафтов в их бесконечном разнообразии проявлений и настроений. Подобные пейзажи, от детально проработанных реалистичных картин до более отвлеченных, абстрактных изображений, которые мы предлагаем вам выполнить акриловыми красками, представлены в этой книге. Особые акценты делаются в этих картинах пастельными мелками. Осваивая процесс создания картины, вы сможете добиться хороших результатов. Цветущие рапсовые и лавандовые поля, вечернее настроение, райский сад, осеннее солнце, лето на озере и множество других мотивов в абстрактном и реалистичном исполнении. Впечатляющие современные картины на подрамниках, выполненные акриловыми красками, пастельными мелками и структурными пастами. К каждой картине: подробное руководство с детальным фотокурсом, показывающим процесс исполнения работы шаг за шагом, шаблоны в натуральную величину.
80
Звичаї українського народу
Воропай Олекса
Звичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.
32
Альбом вишитих ікон
Блажейовський Дмитро
Альбом вишитих ікон - найбільш повна збірка творів отця доктора Дмитра Блажейовського. До альбому ввійшли розроблені автором зображення ікон, фотографії церковного одягу та атрибутики, взори вишивок а також фотографії новоствореного музею та робіт послідовників.
159
Музей изобразительных искусств имени А. С. Пушкина. Большая энциклопедия живописи
Сингаевский В.Н.
Государственный музей изобразительных искусств имени А.С.Пушкина второй по значению после Эрмитажа музей зарубежного искусства в России. Коллекции музея включают богатейшие собрания живописи и скульптуры Италии, Германии, Испании, Фландрии, Англии и других стран. Но главной гордостью ГМИИ являются имеющие мировое значение коллекции французской и голландской живописи, в которых представлены произведения крупнейших мастеров.
175
ОЛЕНА КУЛЬЧИЦЬКА (1877-1967). Графіка. Малярство. Ужиткове мистецтво: альбом-каталог
Кульчицька Олена
Альбом Присвячено українській художниці Олені Кульчицькій (1877—1967), видатному графікові, творцеві нових естетичних концепцій в українському образотворчому мистецтві XX століття. У вступній статті до видання окреслено багатогранну творчу діяльність художниці, визначено основні періоди її творчого й життєвого шляху. Важливий структурний елемент альбому становлять спогади О. Кульчицької («Хронологія творчости...»), доповнені архівними фотографіями, багато з яких уведено до наукового обігу вперше. Видання містить ілюстративну частину,, до якої ввійшло 347 репродукцій творів графіки* малярства й ужиткового мистецтва. Завершується альбом каталогом творів О. Кульчицької, світлини яких_подано у виданні. Для науковців, студентів мистецьких вишів та широкого кола поціновувачів української культури.
450
Максимализм. Графический дизайн эпохи упадка и пресыщенности
Шарлотта Риверс
Максимализм отличают богатство и излишества в графическом дизайне, последовавшие за годами правления минимализма. Изобилие цвета и роскоши, граничащей с китчем, требует возвращения чувственности. Помимо декоративной отделки, орнамента и украшений, максимализм показывает, как сегодняшние дизайнеры используют тактильные материалы, насыщенные цвета, техники печати и эксклюзивные технологии отделки. Демонстрируя всю гамму графики - от плакатов KesselsKramer и редизайна Vogue Paris от M/Af (Paris) до интерьеров Майкла Джиллета для Levi's, максимализм изучает дизайн книг и печатных изданий, плакатов и упаковки, фирменного стиля, интерьера и так далее. За декоративность, чувственность, роскошь и фантазию максимализм достоин стать обязательной книгой графических дизайнеров любой сферы.

Формат: 26 см x 23 см.
460
Показати ще...