Ваш кошик порожній
Книжкова Хата 097-609-59-85, 099-640-03-70
Наприклад: Кінг...

Воропай Олекса

Звичаї українського народу

Школа 2009 р. 384 ст. , палітурка: т32 грн.
Доставка:

   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів
   за тарифами перевізників

Оплата:

   - при отриманні
   - на карту ПриватбанкаЗвичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.


ISBN: 966-661-540-1
Світ графіки і живопису
Гончар Остап
У творчості самодіяльного художника немає жодних обмежень-ні жанрових, ні тематичних, ні колористичних. У його сміливому колоритному письмі вивільнений колір створює художню образність: гарячо-жовте небо, пурпурово-червона ріка, : синя гора, зелено-кобальтові луки. Елементи символіки, метафоричності, іносказання. Серії, присвячені, зокрема, космосу, видатним людям, «Філософські роздуми» (вибух енергії, благородні ідеали, знання), композиції на склі, графіка на соціально-політичні теми («Голодомор»), жанрові картини на побутові теми. Зображення людей у безпосередній близькості до Бога пов’язано з глибокою вірою у єдність між ними. Сучасне мистецтво Остапа Гончара набуло публіцистичної загостреності образів.
93
Геральдика. История, терминология, символы и значение гербов и эмблем
Санти-Мадзини Дж.
Геральдика — благородное искусство. Смысл геральдики и виды знати. Герольды, геральдисты и геральдические источники. Гербы на доспехах: блазон и щит. Блазон и геральдический код. Цветовой код. Геометрический код. Символический код. Кодекс степеней и почётных званий. Гербы для всего и для всех. Развитие герба.
1930
Індійський міф. Український коментар
Наливайко Степан
Міфи - достовірна картина стародавніх часів, у них закодовано реальні події далекого минулого. А індійські міфи, анітрохи не бідніші образами й сюжетами за грецькі, мають численні точки дотикання з Україною і українцями. У них боги, царі, мудреці й могутні воїни мають імена, які сьогодні побутують в українців як прізвища, діють племена й народи, що їх античні автори фіксують у Давній Україні. А головний міф "Ріґведи" про битву громовержця Індри зі змієм Врітрою, де перемога Індри символізує прихід весни, Народження молодого Сонця і настання Нового землеробського року, зберігають наші веснянки, колядки, щедрівки, казки й народні танці весняного циклу, які сягають найдавніших глибин української історії і культури. Шоста книжка відомого українознавця, мовознавця, сходознавця-індолога про українсько-індійські міфологічні, мовні, етнічні, фольклорні, історичні зв'язки. Роботу виконано в рамках держбюджетної науково-дослідної теми "Український етнос у світовому часопросторі" (керівник теми проф. Петро Кононенко) Рекомендовано до друку Вченою радою Національного науково-дослідного Інституту українознавства Міністерства освіти і науки України (протокол № 6 від 13 вересня 2010 p.). Видання здійснене в рамках Національного гуманітарного проекту "Україна: у вимірі тисячоліть"
85
Українська музика: Науковий часопис. Число 2
55
Музей изящных искусств. Гент
66
Галерея Академии. Флоренция
66
История костюма в иллюстрациях
В настоящем издании представлен исторический костюм от древнего мира до XVIII века: Древний Египет, Древний Рим, Персия, Италия, Испания, Германия, Голландия, Франция и Россия — красочные иллюстрации и подробные описания одеяний фараонов, царей и цариц, императоров, первосвященников, аристократов, ликторов, консулов, аптекарей, представителей городского и сельского населения. Для широкого круга читателей. Охраняется законом об авторском нраве. Воспроизведение всей книги или любой ее части запрещается без письменного разрешения издателя. Любые попытки нарушения закона будут преследоваться в судебном порядке.
149
Древнегреческие мифы: Путешествие Одиссея
Настоящее красочно иллюстрированное издание познакомит вас с древнегреческими мифами о путешествии Одиссея.
45
Чудеса света глазами архитектора
Сейдлер Гарри
Вашему вниманию предлагаются архитектурные достопримечательности с точки зрения Гарри Сейдлера. Для студентов, любителей архитектуры, историков, а также для тех, кто путешествует, сидя в кресле. Формат: 14,5 см х 20 см.
79
Сокровища музеев России
Данная книга знакомит читателя с крупнейшими художественными музеями России. В ней рассказывается об истории создания этих сокровищниц мировой культуры и о наиболее известных из хранящихся в них шедевров живописи и скульптуры.

Издание богато иллюстрировано, что делает его особенно интересным для любителей искусства.
160
Энциклопедия русских песен
Грушко Е. А., Медведев Ю. М.
Песня — душа народа. За свою многовековую историю русский народ создал великое множество песен, буквально на все случаи жизни: веселые и грустные, обрядовые и шуточные, свадебные и поминальные, протяжные и плясовые, героические и любовные... Песни бережно хранились и передавались из поколения в поколение, словно золотой запас народного душевного здоровья, памяти, творческих способностей. Мир русской песни поистине неисчерпаем: словно океан, находится он в постоянном движении, храня и преумножая свои бесценные сокровища. В предлагаемом сборнике широко представлены лучшие образцы русской песни — от седой древности до наших дней.
69
Ліра і її мотиви. Додатки. Біографічні матеріали
Демуцький П.
Нотна збірка відомого українського музичного фольклориста П. Д. Демуцького (1860-1927) «Ліра і її мотиви» давно визнана як одне з найповніших зібрань творів лірницького репертуару. Пропоноване перевидання містить також матеріали, присвячені життю та творчості її автора, та коментарі й примітки фахівців минулого і сучасності, що стануть в нагоді фольклористам, музикознавцям, дослідникам і реконструкторам кобзарсько-лірницької традиції. Видання підготовлено до 110-річчя першого виходу в світ збірки «Ліра і її мотиви» (Київ, 1903), а також до 85-річчя від дня смерті 11. Д. Демуцького.
199
Вишиваємо ікони, рушники, покрівці, одяг хрестом, настилом, бісером
Наніашвілі І.
Нові візерунки та проекти, схеми і покрокові описи! Кожна модель супроводжується ілюстраціями. Чоловічі та жіночі вишиванки, рушники, ікона-триптих Спаси і збережи, ікона Спас Нерукотворний, Казанська ікона Божої Матері, покрівці, подушки та ін. Поради щодо виконання швів. Опис матеріалів та інструментів. Практичний бонус! Листи зі схемами вишивки в натуральну величину — це дуже зручно в роботі!
62
Українські хоругви
Косів Р.
Книга присвячена українським хоругвам — пам'яткам культури і мистецтва, які були символами незалежності та віри, під якими наші предки молилися і воювали. Хоругви належать до найвищих відзнак, які відображають традиції та символи війська, ремісничої організації, церковної спільноти, магістрату чи окремої особи. У виданні простежується розвиток різних типів хоругов, які існували на українських землях упродовж XVII — поч. XXстоліть, досліджується їхня іконографія та художні особливості. Огляд українських хоругов проводиться у контексті тогочасної політичної ситуації та мистецького життя. У книзі репродуковано понад 200хоругов з українських та закордонних музеїв, приватних колекцій. Вперше проводиться наукове опрацювання 73 хоругов зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, яка є найбільшим музейним зібранням такихукраїнських пам 'яток. Більшість творів вперше впроваджуються у науковий обіг.
499
Дорога до мами
Ведмедеря Микола
Пісні композитора М. О. Бедмедері створені з урахуванням психології й вікових особливостей дітей молодшого та середнього шкільного віку. Вони мелодійні, легко запам’ятовуються і сприяють формуванню любові до рідного краю.
7
Мифы и легенды. Вымысел и реальность
Паркер Вик
Мифология — богатая и красочная тема. От начала времен люди рассказывали бесчисленное множество историй богах и героях, волшебных существах и борьбе добра со злом. В этой книге приведены удивительные сведения об истоках и развитии мифологии, расцвеченные сказками, баснями и мифами со всего мира. Смесь фактов и вымысла, прекрасно написанная и пересказанная Виком Паркером, с множеством иллюстраций. Предназначено для широкого круга читателей.
119
Счет лет от Христа и календарные споры
Г. В. Носовский
Книга посвящена вопросам происхождения современного гражданского календаря. Сколько лет прошло от Рождества Христова? Не зря ли было отпраздновано начало третьего тысячелетия в 2001 году? Какой календарь правильный - "старый", использовавшийся в России до 1917 года и до сих пор используемый в Русской православной церкви, или "новый", западноевропейский? Что такое "солнечный календарь" и какова "истинная продолжительность солнечного года"? Почему православные и католики празднуют Пасху иногда в разные дни, а иногда одновременно? На все эти и многие другие вопросы читатель найдет ответ в настоящей книге.
Книга не требует от читателя специальных знаний и предназначена для всех, кто хочет разобраться в нашей истории и ее многочисленных загадках.
24
Фарбуємо писанки природними барвниками
Влененко Тетяна, Ктіторова Любов
Із цією книгою помандруємо у захопливий світ писанкарства. Не лише дізнаємося, якими барвниками користувалися для фарбування писанок наші прабабусі, а й навчимося виготовляти природні барвники і творити неповторні писанки.
119
Українська народна меморіальна пластика
Микола Моздир
У монографії простежується розвиток сакрального й суто меморіального українського народного пластичного мистецтва від давнини до сучасності. Характеризуються його основні типологічні групи: надмогильні, придорожні хрести та "фігури", пам'ятники на знесення панщини і відмини кріпостного права, уцілілі надмогильні знаки з часів козаччини та споруджені у ХХ ст. "козацькі могили", а також пам'ятники полеглим у національно-визвольних змаганнях борцям за волю України. Висвітлюється сутність ідейно-семантичного та символіко-образного наповнення цих реалій. Відзначаються найбільш відомі осередки народного пам'ятникарства, творчість окремих майстрів.
129
Журавлик мого дитинства. Збірник дитячих пісень
Островерхий I. Л., Артем’єва Т.М.
Пісні композитора І. Островерхого на тексти віршів Т. Артем’євої створені з урахуванням вікових особливостей дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Вони мелодійні, легко запам’ятовуються і сприяють формуванню любові до рідного краю. Для вихователів дошкільних закладів, вчителів музичного мистецтва, студентів, батьків.
27
Классика бардовской песни
Михаил Анчаров, Юрий Визбор, Владимир Высоцкий, Александр Галич, Александр Городницкий, Юлий Ким, Новелла Матвеева
«В течение многих лет власти были вынуждены делать вид, что такого искусства — бардовской песни — не существует, фактически запретив его. Сами обстоятельства подвигнули авторов к созданию синтетического жанра. Это было естественным шагом — и потому, что авторская песня возникла в эпоху бурного развития средств массовой коммуникации, когда письменное слово невольно стало отступать на второй план, и потому, что авторы работали в традициях русской культуры». (Роман Шипов).
84
Ой ти соловейко. Українські народні пісні
Авт.-укл. Матвієнко Ніна
Пісня — це невичерпне джерело пізнання історії народу, його поетичної душі, яку чи не найкраще озвучила своїм чарівним співом Ніна Матвієнко. До книжки увійшли українські народні пісні, до яких на різних етапах своєї виконавської діяльності зверталася Ніна Матвієнко. До пісень подані ноти, а до окремих — партитури для хорового співу та оркестру в обробці відомих українських композиторів. Письменник Роман Дідула у своєму вступному слові познайомив читача З життєвим та творчим шляхом відомої української співачки. Академік НАН України Микола Жулинський написав відгук на це видання, яким і розпочинається книга.
289
Писанка: традиції та модерний дискурс
Загайська Роксоляна
Усі хто любить і цінує писанку знайде в цій книзі фахові матеріали про цей вид мистецтва. Упорядник подає унікальні відомості про історію виникнення писанки, технологію її виготовлення, особливості оздоблення в різних регіонах України.
259
100 великих музеев мира
Ионина Надежда
Книга, продолжающая популярную серию «100 великих», рассказывает об истории зарождения музейного дела, о том, как частные коллекции страстных собирателей и меценатов превращались в великие музейные собрания. В ней собран материал о музеях древних и совсем молодых, всемирно известных и еще не ставших самыми знаменитыми. Читатель книги совершит путешествие в афинский Акрополь и Помпеи, Ватикан и Лувр, Дворец дожей и Эскориал, Кунсткамеру и Петродворец, Эрмитаж и Алмазный фонд России.
39
Народознавчі зошити 2’2013
89
Шевченко, Тарас Григорович Художній нотатник з афоризмами
Шевченко Тарас
Цей нотатник — можливість для сучасників вписати в щоденне життя твори великого Кобзаря, що силою свого таланту та незламним духом вже два століття підтримує національний стрижень кожного свідомого українця. «Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри, а для волі Росії зробив більше, ніж десять непереможних армій. Доля переслідувала його в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду, а віри в Бога у зневіру і песимізм... Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозк-вітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко» (Іван Франко).
120
Народознавчі зошити 4'2011
89
Народознавчі зошити 6’2011
89
Українська драматургія: Антологія: У 4 т. Т. 4
Пропонована читачеві антологія є спробою дати цілісне уявлення про становлення і розвиток української драматургії від початку XIX до початку XXI століття, тобто від неперевершеної «Наталки Полтавки» Івана Котляревського та інших класичних творів, що увійшли до скарбниці світової драматургії, до п'єс наших сучасників. До четвертого тому антології увійшли драматичні твори Світлани Лелюх («Коломбіна, П'єро, Арлекін»), Марії Ладо («Звичайна історія»), Анатолія Крима («Заповіт цнотливого бабія»), Олександра Марданя («Ніч святого Валентина», «Грати в кота-мишку»), Марини і Сергія Дяченків («Последний Дон Кихот»), Андрія Куркова («Южанка и Северин»), Ігоря Афанасьева («Шиндай!»), Валентина Тарасова («Сезон полювання на кохання»), Юрія Рибчинського («Едіт Піаф. Життя в кредит»). Видання включає твори, що входять до учбового курсу вищих навчальних закладів, і рекомендовано як навчальний посібник для студентів, аспірантів, а також спеціалістів, чия діяльність пов'язана з мистецтвознавством.
118
Прекрасна епоха. Bell Epoque. Художній нотатник з афоризмами
Осипов І.
Belle Epoque — епоха прекрасна, химерна, примхлива, розкута; епоха, що трощила старі табу й створювала нові забобони, зводила жінок на п’єдестал — і не дозволяла з нього зійти, робила з краси культ і доводила її до абсурду; епоха божественної безтурботності напередодні катастрофи. З першим вибухом Першої світової вона злетіла в повітря -— райським птахом, щоб залишитись в ностальгічних спогадах поколінь. Минуло століття і Belle Epoque повертається: ловіть пір’їни цього чарівного птаха в свій щоденник, надихайтесь величними взірцями справжньої — тобто безсмертної — краси.
120
Рисуєм как великие
Барбер Баррингтон
Одним из самых эффективных способов научиться рисовать испокон времен было копирование работ известных мастеров. В мастерской художника трудились ученики или подмастерья, которые развивали свои навыки путем максимально точного копирования работ мастера. Баррингтон Барбер вспомнил эту давнюю традицию и разработал современную методику по обучению рисованию на примерах шедевров изобразительного искусства. В книге представлено более 300 картин известных художников от Древней Греции до современности. Изучая манеру, почерк и стиль великих живописцев, вы сможете легко овладеть мастерством работы карандашом или кистью.
109
Экспрессионисты. Живопись. Графика
Ю. П. Маркин
Экспрессионизм - одно из наиболее ярких явлений в европейском искусстве начала XX века - фактически не представлен в российских художественных музеях и, в силу известных причин, был обойден вниманием советского искусствознания. Этот пробел ныне восполняет прекрасно оформленная книга-альбом, включающая около 500 цветных и черно-белых иллюстраций, в большинстве своем неизвестных российскому читателю. Любители искусства найдут в нем подробную информацию о ведущих объединениях художников-экспрессионистов "Мост" и "Синий всадник", а также лучшие произведения и биографию каждого из 23 представляемых мастеров (в том числе немцев Э.Л.Кирхнера, К.Шмидт-Ротлуфа, Ф.Марка, датчанина Э.Нольде, австрийцев О.Кокошки и Э.Шиле, француза Ж.Руо, выходцев из России В.Кандинского, А.Явленского, М.Веревкиной, X.Сутина). Специалистов, несомненно, заинтересует краткий, но емкий анализ художественного метода каждого мастера, а также оригинальное толкование художественной системы экспрессионизма в целом.
Автор - доктор искусствоведения Ю.П.Маркин (его перу принадлежат монографии об известных скульпторах-экспрессионистах Э.Барлахе и В.Лембруке).
660
Учебник по принятию решений в критических ситуациях
Эдвард де Боно
Образно описаны 6 возможных стилей поведения человека, дающих ему полный контроль над любой ситуацией в быту или бизнесе. Для широкого круга читателей.
43
Енциклопедія нашого українознавства
Кривенко О. А., Павлів В. В.
Ще у далеких 90-х у журналістів Олександра Кривенка та Володимира Павліва, щоі працювали у телепроекті «Вікна-новини», з’явилася ідея написати книжку про людей, яких вони знали, про події, учасниками і свідками яких були, про свої радощі і печалі, мрії і фантазії. І хоч автори трактували свою книжечку як дуже особисту, вона знайшла свого вдячного читача і навіть стала культовою у певних колах. Перше видання — «Слово і комерція» (Львів, 1997). Друге видання — «Дух і літера» (Київ, 2003). Третє видання — «Фоліо» (Харків, 2012),
62
Красная звезда, желтая звезда: Кинематографическая история еврейства в России, 1919—1999
Черненко Мирон
Еврейский характер, еврейская судьба на экране российского, советского и снова российского кино. Вот о чем книга Мирона Черненко (1931—2004), первое и единственное до сего дня основательное исследование этой темы в отечественном кинематографе. Автор, один из самых авторитетных российских киноведов, привлек огромный фактический материал — более пятисот игровых и документальных фильмов, снятых за восемьдесят лет, с 1919 по 1999 год.
49
Звичаї українського народу
Воропай Олекса
Звичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.
32
Історія культури: Короткий довідник
Поліщук Є.П.
Пропонований довідник містить понад 1000 коротких статей про видатних діячів і визначні здобутки світової та вітчизняної культури. Довідник призначений для студентів вищих навчальних закладів, може також прислужитися викладачам, старшокласникам, широкому колу читачів.
19
Альбом вишитих ікон
Блажейовський Дмитро
Альбом вишитих ікон - найбільш повна збірка творів отця доктора Дмитра Блажейовського. До альбому ввійшли розроблені автором зображення ікон, фотографії церковного одягу та атрибутики, взори вишивок а також фотографії новоствореного музею та робіт послідовників.
159
Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен
Кравченко Ярослав
У виданні вперше зібрано матеріали про життєвий і творчий шлях 37 художників-бойчукістів — Михайла Бойчука, його однодумців та учнів — і подано на тлі історичних подій XX століття. Видання містить понад 400 ілюстрацій: твори, що збереглися в музеях чи приватних колекціях, а також фотографії знищених робіт. Тут вміщено листи самих бойчукістів, а також листи про них. Частина з листів уже публікувалася, а деякі публікуються вперше. Також подано огляд бібліографії, присвяченої бойчукістам. Видання призначене для мистецтвознавців, істориків культури, педагогів і студентів мистецьких навчальних закладів, а також для всіх, хто цікавиться українським образотворчим мистецтвом XX століття.
520
Храми древнього Львова
Николишин Ю.
102
Збірник пісень для школярів. Пісні для учнів молодшого та середнього шкільного віку. Навчальний посібник для вчителів музики, студентів вищих та середніх педагогічних і мистецьких навчальних закладів
Брилін Едуард
Мелодійний та яскравий нотний матеріал підкріплений сюжетною різноманітністю поетичних текстів: ліричних, веселих, гумористичних. Музичні твори, які увійшли до збірника, передбачають вирішення методичних і творчих завдань, завдяки яким школярі оволодівають елементарними навичками сольного та ансамблевого співу, акторського перевтілення. Цей збірник може бути використаний як на уроках музики, так і в позакласних видах творчої діяльності.
39
Национальная галерея. Прага
66
Пісенний водограй. Пісні для дітей та молоді
Володимир Кващук
Видання адресоване широкому колу шанувальників української пісні, музичним керівникам, аранжувальникам, учителям музики, учням, студентам, виконавцям.
14
Музей народної архітектури та побуту у Львові
Фотоальбом знайомить львів'ян та гостей міста з Музеєм народної архітектури та побуту
99
Ремінісценції
Медвідь Любомир
Дане видання - це своєрідний погляд на 70-літній період життя і творчої діяльності відомого українського митця Любомира Медвідя. Крім репродукцій картин з вибраних живописних серій («Евакуації», «Периферії», «Інтер'єри», «Розточчя», «Ессе homo» та «Terra incognita»), тут представлені авторське есе «Рельєфи пам'яті», репродукції кількох графічних творів та окремі поетичні балади середини 60-тихроків минулого століття.
220
Ганна Вінтоняк. Альбом
Вінтоняк Ганна
У виданні висвітлено творчість відомої української художниці Ганни Вінтоняк,‘дизайнера сучасного одягу на основі давніх народних традицій. Колекція костюмів з Національного музею народного мистецтва Гуцуль-щини та Покуття імені Й. Кобринського і моделі, що є власністю авторки, засвідчують найважливіші здобутки Г. Вінтоняк в галузі декоративно-ужиткового мистецтва. Для мистецтвознавців, етнографів, музейних працівників, художників, дизайнерів, викладачів і студентів художніх навчальних закладів та шанувальників українського народного мистецтва. В издании отображено творчество известной украинской художницы Анны Винтоняк, дизайнера современной одежды на базе старинных народных традиций. Коллекция костюмов Национального музея народного искусства Гуцулыцины и Покутья имени И. Кобринского и модели, принадлежащие автору, свидетельствуют о наиболее важных достижениях А. Винтоняк в декоративно-прикладном искусстве. Для искусствоведов, этнографов, музейных работников, художников, дизайнеров, преподавателей и студентов художественных учебных заведений, ценителей украинского народного искусства. In the alburn some light has been thrown upon creative works by Hanna Vintonyak, known Ukrainian artist, designer of contemporary clothings, produced on the basis of ancient folk traditions. Collections of creative works from Hutsul Land and Pokutia J. Kobrynsky National Museum of Folk Art as well as costumes in authors ownership have certitied H. Vintonyak most important achievements in the field of decorative and applied art. The book is predestined to be of interest for art scholars, ethnographers, museum staff, designers, lecturers and students of art schods and training institutions, for admirers of Ukrainian folk art. Рекомендовано до друку
240
Українське сакральне мистецтво з колекції ''Студіон''
Ікона як явище світової культури; її богословський, духовний, мистецький виміри; ікона в українській культурі; роль музейників і духовенства у порятунку і збереженні творів сакрального мистецтва-теми, заторкнуті на сторінках цього видання, так чи інак стосуються теми головної: збірки творів з колекції "Студіон", яка тепер зберігається у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. У стінах Музею знайшли прихисток понад 500 експонатів "Студіону"; їхній порятунок від варварського знищення тоталітарним режимом - велика заслуга музейників, зокрема - схимонаха Мар'яна (Михайла) Пигеля. Історію збірки "Студіону" від початків її формування і до надходження в Музей розповідає добірка документів, подана окремим розділом книжки. Великий альбом фоторепродукцій демонструє чудові зразки українського, російського, європейського сакрального мистецтва, збережені самовідданою працею музейників для майбутніх поколінь.
210
В саду времен
Молева Нина
Эта книга необычна во всем. В ней совмещены научно-аргументированный каталог, биографии художников и живая история считающейся одной из лучших в Европе частных коллекций искусства XV-XVII веков, дополненной разделами Древнего Египта, Древнего Китая, Греции и Рима. В ткань повествования входят литературные портреты искусствоведов, реставраторов, художников, архитекторов, писателей, общавшихся с собранием на протяжении 150-летней истории. Заложенная в 1860-х годах художником Конторы императорских театров антрепренером И.Е.Гриневым, коллекция и по сей день пополняется его внуком - живописцем русского авангарда Элием Белютиным. Ее ждут для показа музеи Италии, США, Японии, Польши, Литвы, но по воле составителей собрания оно сначала должно стать самостоятельным государственным музеем в качестве собственности России.
299
Монастирські сади Галичини (X - середина XIX ст.)
Тарас В.
У монографії вперше висвітлено нові архівні матеріали, які дозволили відтворити цілісну картину розвитку монастирських садів X - середини XIX ст. Доведено, шо монастирські сади є об'єктами ландшафтної архітектури й посідають особливе місце в культурній спадщині України. Аналіз матеріалів з історії релігії, філософії, мистецтва й архітектури показав, що ландшафтно-планувальні схеми, стильові та композиційні вирішення монастирських садів базувалися на місцевих традиціях, історичних прототипах і аналогах, залежали від філософського світогляду епохи, орденської належності монастиря, місця розташування монастиря у ландшафті. На конкретних прикладах висвітлено функціональні, планувально-композиційні вирішення, філософсько-символічний зміст монастирських садів середньовіччя, ренесансу, бароко. Для архітекторів, мистецтвознавців, культурологів, краєзнавців і широкого кола читачів, які цікавляться розвитком української культури.
149
До вінця
Шульга Зеновій
У 1998 році був започаткованоий Міжнародний етномистецький проект «Екологічний ракурс», у контексті якого, крім багатьох інших, розглядалася проблема збереження національних особливостей сучасної весільної обрядовості. Науково-популярне видання написане на основі зібраних у рамках проекту матеріалів. Книга розрахована на широке коло шанувальників національних традицій рідного народу.
119
Рейксмузеум
66
Легенди Карпат
Збірка найкращих і найколоритніших карпатських легенд та переказів. Згруповані у розділи: гори, ріки та озера, рослини, поселення, замки, храми, люди, кожен з яких починається довідкою, легенди будуть цікавими для широкого кола читачів.
55
Дива України
Скляренко В.
Найвидатніші українські дива нещодавно були визначені під час щ> я конкурсів «Сім чудес архітектури України» та «Сім чудес природи України П: >те насправді їх значно більше, оскільки кожний край і кожна область країні: v.-.- вої неповторні пам'ятки, що здатні дивувати й захоплювати світ. На теренах України — однієї з колисок давніх цивілізацій — зберегл :г 'агато унікальних археологічних та історичних пам'яток. Багата Україна і на перлини ар . п. зокрема палаци й садиби, мальовничі пам'ятки садово-паркового мистецтва, які : сра-шають Київ, Чернігів, Львів, Одесу, Володимир-Волинський, Чернівці. Білу II у. Умань та багато інших міст і сіл країни. Поряд із геніальними витворами б\ д:->-л :--:• іго мистецтва Україна дивує світ і багатьма чарівними куточками природи — чуде ми скелями й загадковими печерами, віковими лісовими масивами й осередками • і:їх рослин, мальовничими водоймами й казковими водоспадами. Україна має всі лій тави вижатися дивовижною країною. Саме про ці дива і розповідається в цьому • 1Ц§р% буде корисною для читачів, які цікавляться історією та культурою України.
53
Египетские храмы
Маргарет Мюррей
В книге рассказывается о храмах и храмовых комплексах самой древней и таинственной цивилизации мира - египетской. Автор, используя богатейшие данные археологических экспедиций, ярко и увлекательно повествует о характерных особенностях планировки, разнообразии материалов и стилистике украшений культовых сооружений Древнего, Среднего и Нового царств.
79
Веласкес
Батикль Жанин
Среди великих европейских художников Веласкес едва ли не самый загадочный. Придворный живописец испанского короля, он был весь на виду, однако о частной жизни его почти ничего не известно. Автор множества парадных портретов самых высокородных аристократов, он ставил искусство выше любых милостей и настолько продвинул вперед саму технику живописи, что его, жившего в XVII веке, считали своим предтечей импрессинисты.
50
Українські народні головні убори
Стельмащук Галина
У монографії вперше розглянуто процес розвитку головних уборів та зачісок, що побутували на території України з найдавніших часів до початку XX ст. Висвітлюються всі види і форми головних уборів різних соціальних груп населення, загальні риси та регіональні відмінності. Показано роль атрибутів, символів, знаків у головних уборах, особливо обрядових. Для істориків, етнологів, мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться питаннями традиційної культури українського народу.
339
Показати ще...