Ваш кошик порожній
Книжкова Хата 097-609-59-85, 099-640-03-70
Наприклад: Нестайко...

Воропай Олекса

Звичаї українського народу

Школа 2009 р. 384 ст. , палітурка: т32 грн.
Доставка:

   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів
   за тарифами перевізників

Оплата:

   - при отриманні
   - на карту ПриватбанкаЗвичаї — це прикмети, за якими розпізнається народ; неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних турботах. «Звичаї нашого народу» Олекси Воропая — найпопулярніша праця, яка охоплює календарний рік українця, представляючи в комплексі народні обряди, прикмети, вірування тощо. У цьому виданні представлено найбільш значні свята і звичаї, які й донині шануються та відзначаються в Україні. Видання розраховане на всіх, кому не байдуже минуле нашого народу, його прадавнє коріння, передусім на шкільну молодь, вчителів, батьків.


ISBN: 966-661-540-1
Індійський міф. Український коментар
Наливайко Степан
Міфи - достовірна картина стародавніх часів, у них закодовано реальні події далекого минулого. А індійські міфи, анітрохи не бідніші образами й сюжетами за грецькі, мають численні точки дотикання з Україною і українцями. У них боги, царі, мудреці й могутні воїни мають імена, які сьогодні побутують в українців як прізвища, діють племена й народи, що їх античні автори фіксують у Давній Україні. А головний міф "Ріґведи" про битву громовержця Індри зі змієм Врітрою, де перемога Індри символізує прихід весни, Народження молодого Сонця і настання Нового землеробського року, зберігають наші веснянки, колядки, щедрівки, казки й народні танці весняного циклу, які сягають найдавніших глибин української історії і культури. Шоста книжка відомого українознавця, мовознавця, сходознавця-індолога про українсько-індійські міфологічні, мовні, етнічні, фольклорні, історичні зв'язки. Роботу виконано в рамках держбюджетної науково-дослідної теми "Український етнос у світовому часопросторі" (керівник теми проф. Петро Кононенко) Рекомендовано до друку Вченою радою Національного науково-дослідного Інституту українознавства Міністерства освіти і науки України (протокол № 6 від 13 вересня 2010 p.). Видання здійснене в рамках Національного гуманітарного проекту "Україна: у вимірі тисячоліть"
85
Прекрасна епоха. Bell Epoque. Художній нотатник з афоризмами
Осипов І.
Belle Epoque — епоха прекрасна, химерна, примхлива, розкута; епоха, що трощила старі табу й створювала нові забобони, зводила жінок на п’єдестал — і не дозволяла з нього зійти, робила з краси культ і доводила її до абсурду; епоха божественної безтурботності напередодні катастрофи. З першим вибухом Першої світової вона злетіла в повітря -— райським птахом, щоб залишитись в ностальгічних спогадах поколінь. Минуло століття і Belle Epoque повертається: ловіть пір’їни цього чарівного птаха в свій щоденник, надихайтесь величними взірцями справжньої — тобто безсмертної — краси.
99
Прислів’я, прикмети та повір’я українського народу
Уклад. Н. Кусайкіна
Прислів’я та приказки, прикмети й повір’я — невичерпна скарбниця народної мудрості. У них відбивається розмаїття життя, сфери побуту, звичаї українського народу, його історія й мораль. Ви маєте добру нагоду долучитися до цієї скарбниці, збагатившись перлинами народної мудрості. Збірка складається з кількох розділів: «Прикмети», «Прислів’я та приказки» і «Повір’я». Видання стане у пригоді широкому загалу читачів — шанувальників української народної творчості.
19
Українська димлена кераміка XIX - початку XXI ст. Історія. Типологія. Художні особливості
Мотиль Роман
У монографії висвітлюється українська димлена кераміка як самобутнє мистецьке явище. Аналізуються історико-соціальні, економічні й естетичні передумови формування української димленої кераміки, її витоки і періодизація розвитку, трансформації впливів, відродження та згасання традицій. Окремо приділено увагу технології виготовлення та оздоблення димлених гончарних виробів, а також типології творів. Для мистецтвознавців, істориків, етнографів, культурологів, музейних працівників, художників та шанувальників української культури. The monograph throws light upon Ukrainian smoked ceramics considered as original artistic phenomenon of traditional folk culture. Thorough study has been performed in historical, social, economic and aesthetic preconditions for formation of Ukrainian smoked ceramics with more precise definition of its sources as well as an arrangement of periodic cycles during its development. Factual data as for transformation of impacts, revival and weakening of traditions have been noted. Especial attention has been paid to the technologies of production and decoration of smoked pottery-ware. In accordance with the complexes of features a typology of art-works has been elaborated. Under analysis have been put some peculiarities of forms and decor of Ukrainian smoked ceramics. This book might be of interest for art scholars, historians, ethnographers, culturologists, museum custodians, artists and connoisseurs of Ukrainian culture.
89
Коли в душі народжується слово: Сценарії літературно-краєзнавчих заходів, огляд творчості літераторів-земляків (З досвіду роботи клубу
Ласійчук Мирослава
Мирослава Ласійчук багато років у Коломийській міській бібліотеці для дітей №2 вела організований на печатках нашого державного відродження клуб цікавих зустрічей «Краєзнавець». У бібліотеці, яку вона очолювала, відбулося багато різноманітних заходів, які прилучали дітей до рідної культури, мистецтва, духовного світу українців. Життєві обставини змусили Мирославу Михайлівну залишити улюблену роботу з дітьми і поїхати до Італії на заробітки. Там, далеко від рідного краю, вона не полишила думки видати книжку, яку підготувала до друку перед від їздом. Справді, дивні ми люди, українці. Дивні й величні своїм оптимізмом, відданістю улюбленій справі.
25
Народознавчі зошити 2’2013
89
Українське сакральне мистецтво з колекції ''Студіон''
Ікона як явище світової культури; її богословський, духовний, мистецький виміри; ікона в українській культурі; роль музейників і духовенства у порятунку і збереженні творів сакрального мистецтва-теми, заторкнуті на сторінках цього видання, так чи інак стосуються теми головної: збірки творів з колекції "Студіон", яка тепер зберігається у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. У стінах Музею знайшли прихисток понад 500 експонатів "Студіону"; їхній порятунок від варварського знищення тоталітарним режимом - велика заслуга музейників, зокрема - схимонаха Мар'яна (Михайла) Пигеля. Історію збірки "Студіону" від початків її формування і до надходження в Музей розповідає добірка документів, подана окремим розділом книжки. Великий альбом фоторепродукцій демонструє чудові зразки українського, російського, європейського сакрального мистецтва, збережені самовідданою працею музейників для майбутніх поколінь.
210
Магическая сила: рассказы
Вальехо Борис
Пятнадцать ослепительных, ярких и использующих все цвета радуги живописных работ знаменитого художника Бориса Вальехо и сборник дерзостно эротичных рассказов Дорис Вальехо сплетаются в некое зачаровывающее своим великолепием заклинание страсти человеческой и все превосходящего могущества любви. Которая превыше всего.
199
Україна: Природа. Традиції. Культура
Загальні відомості Важливі історичні події Природа Парки і заповідники Архітектура Мова Прадавні вірування Народні свята й обряди Народна культура Традиційна кухня Професійна культура Наука і техніка Спорт
240
Историческая портретная миниатюра XVI—XIX вв.: Т. 3
Книга посвящена портретной миниатюре, которая во все времена являлась зеркалом истории. Издание охватывает духовную и художественную жизнь четырех столетий — с середины XVI до середины XIX (когда появление фотографии вытеснило этот прекрасный вид искусства), а также историю развития моды и нравов. В книге помещено множество миниатюрных портретов, в наши дни эти шедевры находятся в общественных коллекциях, а также в музеях Берлина, Вены, Мюнхена, Дрездена, Парижа, Лондона, Стокгольма и в больших частных собраниях.
55
Легенди України. Частина перша - Карпати
69
Ремінісценції
Медвідь Любомир
Дане видання - це своєрідний погляд на 70-літній період життя і творчої діяльності відомого українського митця Любомира Медвідя. Крім репродукцій картин з вибраних живописних серій («Евакуації», «Периферії», «Інтер'єри», «Розточчя», «Ессе homo» та «Terra incognita»), тут представлені авторське есе «Рельєфи пам'яті», репродукції кількох графічних творів та окремі поетичні балади середини 60-тихроків минулого століття.
220
Леонід Литвин. Малярство
Упор. Марта Дзюба; статті Олександра Федорука, Ольги Петрової, Бориса Єгіазаряна
Цей альбом — перше видання, присвячене творчості Олексія Григоровича Литвинова (Леоніда Литвина). За понад півстоліття служіння мистецтву художник створив свій самобутній живописний світ, який непорушно стоїть на трьох китах: Україна - постійний об’єкт його творчого захоплення; живописне ремесло — як спосіб реалізації особистості; кохана дружина Ганнуся. На сотнях своїх полотен мистець фіксує різноманіття ландшафтів України, людей, яких зустрічає на життєвій дорозі, квіти в городі, натюрморти... Для широкого читацького загалу.
165
Реальный словарь классических древностей. В 3 томах. Том 3
Фридрих Любкер
Фридрих Любкер - выдающийся немецкий филолог и педагог. Его "Реальный словарь классических древностей" был основным учебным пособием в немецких и русских классических гимназиях с конца XIX века. Настоящее издание построено таким образом, что им легко пользоваться даже тем, кто только начинает изучение классических языков. Книга богато иллюстрирована.
250
Матисс
Эссерс Волькмар
Альбом содержит хронологию, избранную библиографию, великолепные цветные репродукции картин, фотографии и документы, иллюстрирующие жизнь и творчество художника, отчего данное издание становится серьезным справочником об этом великом мастере.
155
Васнецов
Л. Кудрявцева
Среди русских живописцев В.М. Васнецов занимает особое место. Он искал вдохновения в народной поэзии, в его героях проступают типические национальные черты.
130
Українська народна писанка
Манько Віра
Усі писанки, подані тут, писали Віра Банько, Зоряна Грегорійчук, Зоряна ЬанцутА, лемківські писанки — народний майстер декоративно-прикладного мистецтва України п. Тереза Аищак Взірці писанок взято із фондів Національного музею у Львові, Музею етнографії та художніх промислів інституту народознавства HAH України, Музею народного побуту та архітектури у Львові, колекції «Студіону», Наукової бібліотеки ім.В.Стефаника HAH України, із приватних збірок та з попередньо опублікованої літератури. Кольорові слайди Ігоря Біклушки. У книжці використані також фотографії із фондів Національного музею у Львові та графіка з фондів Наукової бібліотеки ім.В.Стефаника HAH України.. Фоторепродукції Олега Луганського.
49
Співаник «...для Тебе» : пісні : у 2 ч. Ч. 2
Упорядник Удич Зоряна
У запропонованому збірнику подано пісні до св. Миколая, колядки й різдвяні пісні, щедрівки, великодні пісні, гаївки, купальські пісні, обжинкові пісні.
20
Рисование. Первые шаги
Селиверстова Динара
Следуйте советам, приведенным на страницах этого увлекательного пособия, - и вы быстро научитесь рисовать как подвижных весёлых рыбок, так и мощные космические корабли. На каждой странице приведено несколько схем, по которым вы легко поймёте, как создаётся тот или иной понравившийся вам рисунок. Внимательно рассмотрите инструкции и принимайтесь за дело! В первую очередь рисуйте простые геометрические фигуры, а затем добавляйте более мелкие детали. Не спешите сразу делать рисунок цветным, сначала возьмите твёрдый простой карандаш. Позаботьтесь, чтобы он был хорошо отточен. Часто придётся работать ластиком, особенно в первое время, но не отчаивайтесь: с каждым разом ваши рисунки будут получаться всё лучше и лучше. Когда добьётесь точного воспроизведения контуров, можете смело браться за цветные карандаши и фломастеры. В начале книги вы найдёте более простые схемы - геометрические фигуры в основе этих рисунков, а также дополнительные детали довольно легки в исполнении.
199
Народознавчі зошити 6’2011
89
Тело человека Анатомия и символика: энциклопедия искусства
Данный том энциклопедии посвящен физической природе человека — его телу, олицетворяющему собой целый мир, наполненный культурными и символическими смыслами. В книге рассматриваются различные аспекты человеческой сущности: мужчина (бог, воин, отец, супруг, любовник, сын, друг); женщина (богиня, мать, жена, любовница, дочь, подруга); возрасты человека; пять чувств; темпераменты и астральные типы; части тела и внутренние органы. Наглядно демонстрируется, как по мере развития анатомической науки изменялось понимание тела и его изображение в произведениях художников, — с древнейших времен до наших дней. Увлекательному тексту соответствует подробно иллюстрирующий его великолепный изобразительный ряд, включающий произведения как старых мастеров, так и современных художников.
399
Народознавчі зошити 1'2011
89
Истребитель Ла-5. Сломавший хребет Люфтваффе
Николай Якубович
История создания Ла-5 драматична и парадоксальна. Это история чудесного превращения откровенно неудачной машины, прозванной летчиками "лакированным гарантированным гробом", в один из лучших истребителей Второй Мировой войны. Установка на перетяжеленный и неповоротливый ЛаГГ-3 нового мощного мотора буквально преобразила этот грузный тихоходный самолет в великолепный Ла-5, скоростной, приемистый, маневренный, мало в чем уступавший лучшим истребителям Люфтваффе. А модернизированные Ла-5ФН не только догнали, но и превзошли последние модификации "фоккеров" и "мессеров", обеспечив нашей авиации господство в воздухе.
Именно на "лавочкиных" воевали двое из пяти лучших советских асов - непревзойденный Иван Кожедуб, на боевом счету которого 63 победы, и Кирилл Евстигнеев, сбивший 56 самолетов противника.
Советское правительство высоко оценило труд создателей прославленного истребителя. В 1943 году Главному конструктору С.А.Лавочкину было присвоено высокое звание Героя Социалистического Труда.
149
Пісенний вінок: Українські народні пісні з нотами
Упорядник Андрій Якович МИХАЛКО
Це унікальне подарункове видання українських народних пісень його упорядник Андрій Якович Михалко присвячує не лише своїм дітям і внукам, всій родині і численному роду Михалків, а всьому народові України, що створює і береже свій пісенний скарб, — усім, кого Любов'ю, Красою. Правдою, віками єднала і єднає незнищенна і непереможна українська народна пісня.
119
История костюма в иллюстрациях
В настоящем издании представлен исторический костюм от древнего мира до XVIII века: Древний Египет, Древний Рим, Персия, Италия, Испания, Германия, Голландия, Франция и Россия — красочные иллюстрации и подробные описания одеяний фараонов, царей и цариц, императоров, первосвященников, аристократов, ликторов, консулов, аптекарей, представителей городского и сельского населения. Для широкого круга читателей. Охраняется законом об авторском нраве. Воспроизведение всей книги или любой ее части запрещается без письменного разрешения издателя. Любые попытки нарушения закона будут преследоваться в судебном порядке.
149
Музей изящных искусств, Бостон
66
Музей изящных искусств. Гент
66
Русское ювелирное искусство. Вторая половина 19-20 век / Russian Jewellery Mid-19th Century-20th Century
Алексей Карпун
Настоящий альбом акцентирует внимание читателя на национальных традициях и современных путях развития ювелирного искусства России. Экспонаты, вошедшие в альбом, предоставлены Всероссийским музеем декоративно-прикладного и народного искусства (Москва) и публикуются впервые.
Для коллекционеров, устроителей аукционов, арт-галерей, музеев, а также для широкого круга читателей, интересующихся искусством.
320
101 шедевр архітектури
Леонтьев Д.
Енциклопедія розповідає про памятки архітектури, створені найкращими майстрами давнини та сучасного світу. Ви познайомитеся з історичними умовами, які визначили їхній вигляд, дізнаєтеся про творчу діяльність архітекторів, конструктивні та стилістичні особливості пам’яток. Чудові ілюстрації допоможуть повного мірою відчути неперевершену красу шедеврів світової архітектури. Книга розрахована на широке коло читачів.
115
Українська драматургія: Антологія: У 2 т. Т. 1
Дана антологія — це спроба дати цілісне уявлення про українську драматургію: від неперевершеної «Наталки Полтавки» та «Москаля-чарівника» Івана Котляревського, з яких все починалося, до драматургічних творів наших сучасників — Валерії Врублевської та Павла Загребельного. У першому томі антології представлено класичний період української драматургії — п'єси Григорія Квітки-Основ'яненка («Сватання на Гончарівці»), Тараса Шевченка («Назар Стодоля»), Михайла Старицького («Не судилося», «Талан»), Марка Кропивницького («Доки сонце зійде, роса очі виїсть», «Глитай, або ж Павук»), Івана Карпенка-Карого («Хазяїн», «Сто тисяч»), Лесі Українки («Лісова пісня», «Камінний господар»), Івана Франка («Украдене щастя»), що увійшли до скарбниці світової драматургії. Видання включає твори, що входять до учбового курсу вищих навчальних закладів, і рекомендовано як навчальний посібник для студентів, аспірантів, а також спеціалістів, чия діяльність пов'язана з мистецтвознавством.
119
Золотой век нидерландской живописи. XV век
Никулин Николай
`Золотой век` - вот единственное определение, применимое к нидерландской живописи XV века. Эпоха, подарившая миру целую плеяду гениальных художников - Яна ван Эйка и Рогира ван дер Вейдена, Гуго ван дер Гуса, Ганса Мемлинга - и, конечно, самого знаковогоживописца этого периода Иеронима Босха. Наследие нидерландского золотого века - это десятки шедевров, неподвластных времени, представляющих собой, при всем своем многообразии, очень законченное, целостное и своеобразное для истории искусства явление.
250
Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм : в двох частинах
Драган Михайло
Перевидання фундаментального двотомовика Михайла Драґана «Українські деревляні церкви» здійснюється вперше від 1937-го року з доповненнями та усуненням неточностей першого видання. Сучасними фахівцями створено примітки; удосконалено і вивірено предметно-географічний покажчик: розташування населених пунктів приведено у відповідність до сучасного адміністративно-територіального поділу, дати побудови церков уточнено. В допомогу читачеві розроблено тлумачний словник термінів та застарілих слів. Для більшості ілюстрацій віднайдено оригінали, що зберігаються у фонді Михайла Драґана Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. Видання присвячено 115-й річниці від дня народження Автора.
399
100 облич української естради
Лепша Іван
Автор протягом п’ятдесяти років, простежуючи розвиток української естради, накопичував публікації з питань естради, нарешті - за добровільної допомоги однодумців - підготував до друку цю книгу. Можливо, є в ній судження і суперечливі. Одначе такого грунтовного есе про нашу сучасну пісню в Україні досі не було. У книзі використано лише частину зібраного автором матеріалу. Накопичені ним документи передані в Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського Національної Академії наук. Раніше вже передані публікації про естраду світову, країн колишнього СРСР у фонди архіву-музею літератури та мистецтва Софії Київської. Тож якщо хтось із дослідників зацікавиться розвитком естрадного життя не лише в Україні, а й у світі, може із зібранням автора познайомитися в цих закладах. Книга адресована всім небайдужим до рідної культури. Вона також може стати в нагоді студентам та викладачам середніх і вищих навчальних закладів культурологічного спрямування.
69
Народні художники України: живопис, графіка, скульптура
350
Iсторія української вишивки
Кара-Васильєва Тетяна
Книга-альбом повно і всебічно висвітлює основні етапи розвитку української вишивки від часів її зародження до сьогодення, розкриває роль і місце цього виду декоративного мистецтва в оформленні одягу, житла, у використанні в храмових інтер'єрах, під час різноманітних свят і народних обрядів. У виданні широко представлено унікальні зразки вишивок, виконаних за малюнками Тараса Шевченка, Василя Кричевського, Ганни Собачко-Шостак, представників авангарду початку XX століття, а також сучасних народних і професійних майстрів.
990
Галерея Боргезе
66
Співаник Студентського братства з акордами
Друге, змінене і доповнене, видання збірника пісень, які співає сучасна молодь. Містить твори останніх років та найкращі зразки народних, повстанських, пластових пісень. До всіх пісень подано акорди.
44
Гоген
Кашен Франсуаза
`Моя бабка была женщиной необычной`, - писал Гоген о своих родственниках по материнской линии. Отец художника был журналистом. Он умер в 1849 г. на пути в Перу. Полю тогда был год. Через всю свою юность пронесет он воспоминания о тропиках. И вся его жизнь пройдет в постоянных разъездах: Копенгаген, Понт-Авен, Мартиника, Арль и в 1891 г. отъезд на Таити. `Я уезжаю, чтобы обрести покой, чтобы избавиться от цивилизации. Я хочу заниматься только простым искусством, самым простым`. Гоген умер на Маркизских островах 8 мая 1913 г.
50
Сакральне мистецтво Галичини XV-XIX століть в експозиції Івано-Франківського художнього музею. Путівник-каталог
Мельник Віктор
Сакральне мистецтво Івано-Франківщини, унікальної за природним та історичним ландшафтом частки Галичини в етнокультурних межах Гуцульщини, південно-східної Бойківщини, Покуття та Опілля, - це "terra incognita" національної образотворчої пам'яті. Увага дослідників цього реґіону традиційно прикута до сфери народної творчості, етнографії, дерев"яної архітектури.З багатства пам'яток іконопису, монументального живопису, скульптури ХV - початку ХХ століть до всеукраїнського контексту введено поодинокі твори. Пропонована Вам книга є повноцінним путівником-каталогом, в якому на прикладі найкращих експонатів Прикарпаття, творів з музейних і приватних колекцій області, а також Львова і Києва простежується розвиток сакрального мистецтва Івано-Франківщини від найдавніших збережених пам'яток і до початку ХХ ст., наводяться словники майстрів та специфічної термінології. Одночасно це тільки початок тотального усвідомлення втаємничених глибин і не відомих досі явищ сакральної спадщини заповідного краю між Дністром і Карпатами.
95
Відзнаки Президента України: Ордени, медалі, нагородна зброя: Фотоальбом
Альбом уперше репрезентує систему відзнак Президента України, яку складають ордени, медалі, нагородна зброя. Вони гідно представляють незалежну Україну в світовій нагородній спадщині. У текстовій частині подано укази Президента України про встановлення президентських відзнак, їх статути, положення та описи. Видання розраховане на широкий читацький загал і буде корисним спеціалістам у галузі нагородної справи, історикам, юристам, колекціонерам-фалеристам.
90
Код украинской вышивки
Чумарна Мария
Почувствовать живое дыхание космической тайны, закодированной в древней культуре наших предков, осознать необходимость заново войти в живые источники энергетического омоложения нашей современной жизни, коснувшись великого Знания - такова цель автора этого уникального исследования. Рекомендуется всем, кто любит Украину и красоту ее рукотворных шедевров.
250
Загробный мир. Мифы разных народов
Петрухин Владимир
«Мифы о загробной жизни» — популярный пересказ мифов о загробной жизни и загробном мире и авторский комментарий к ним. В книгу включены пересказы героических европейских, и в частности скандинаских, сказаний о героях Вальхаллы и Елисейских полей, античных мифов и позднейших христианских и буддийских «видений» о рае и аде, первобытных мифов австралийцев и папуасов о селениях мертвых. Центральный сюжет мифов о загробном мире — путешествие героя на тот свет (легший позднее в основу «Божественной комедии» Данте). Приведены и рассказы о вампирах — «живых» мертвецах, остающихся на «этом свете (в том числе и о знаменитом графе Дракула). Такие виды искусства, как театр и портретные изображения, также оказываются связанными с культом мертвых. Книга рассчитана на всех, кто интересуется историей, мифами и сказками.
129
100 великих памятников
Самин Д. К.
Ничто не может лучше характеризовать различные эпохи мировой истории, чем памятники, которые созданы руками гениальных скульпторов и архитекторов. И не важно, знаем мы их имена или нет. Книга `100 великих памятников` рассказывает о самых выдающихся памятниках: от Сфинкса и Венеры Милосской до Триумфальной арки в Париже и памятника `Тысячелетие России`.
45
Футуризм: Наукове видання
Біла Анна
Книга Анни Білої — це ґрунтовний дискурс футуризму, одного з найяскравіших та найепатажніших напрямів літератури і мистецтва XX століття. Авторка досліджує історичні та світоглядні передумови його виникнення, етапи становлення і розвитку, основні засади та напрями. Особлива увага приділяється явищу українського футуризму як естетичному та культурному феномену доби, який розглядається в європейському контексті. Видання розраховане на студентів, викладачів, філологів, культурологів, а також усіх, хто цікавиться історією літератури та мистецтва.
66
Народознавчі зошити 3’2012
89
Дитина у звичаях і віруваннях українського народу
Грушевський Марко
Праця українського етнографа, громадського діяча, єпископа УАПЦ Марка Грушевського (1865—1938) є ''пребагатою збіркою матеріалу про дітей в українському селі'' (І. Франко). Подано і проілюстровано дослідження про дитячі іграшки й забави. Авторський текст доповнюють коментарі на полях відомих педагогів, психологів, медиків, письменників. Книжка зацікавить не лише фахівців — етнографів, фольклористів, педагогів, медиків, а й батьків, широке коло читачів.
205
Монологи на заданную тему
Виктор Авилов
89
Народні танці українців Карпат. Кн.2 Бойківські і лемківські танці
Гарасимчук Р.
Фундаментальна праця українського етнохореолога, музикознавця і етнолога Романа Гарасимчука (1900-1976), написана на основі довголітніх польових досліджень. Монографія про гуцульські танці, видана польською мовою в 1939 р., була визнана як одне з кращих досягнень європейської хореології. У післявоєнний час текст цієї праці вчений доповнив новими матеріалами і дослідженнями про бойківські і лемківські танці, які високо оцінив Павло Вірський. У радянський час ця унікальна праця не побачила світ, незважаючи на її високу оцінку фахівцями. Тепер це дослідження видається за авторським рукописом, який зберігається в архіві Інституту народознавства HAH України. Для фахівців з хореографії, викладачів, мистецтвознавців та творчих колективів.
169
Львів у графіці [Образотворчий матеріал] : [з фондів Львівського історичного музею]: [альбом]
Альбом містить 50 зображень графічних творів з Колекції „Графіка” Львівського історичного музею. Це — панорами Львова XVII—XIX ст., вигляди площ і вулиць, сакральні споруди, архітектурні пам’ятки. Альбом зацікавить істориків і мистецтвознавців, шанувальників минувшини Львова, гостей нашого міста. The album features 50 works of graphic art from the collection „Graphic Works“ of Lviv History Museum. These include scenic views of Lwiw of the XVII—XIX century, views of squares and streets, sacral buildings, architectural monuments. The following album will be of interest to historians and art experts, those who are fond of Lviv’s historical past and guests of our city. W albumie rozmieszczono 50 prac graficznych ze zbiorow Lwow-skiego Muzeum Historycznego ,,Grafika“. to panoramy Lwowa XVII—XIX w., widoki placow і ulic, budowle sakralne, zabytki architektoniczne. Album zainteresuje historykow і znawcow sztuki, przyjaciol przeszlosci Lwowa, gosci naszego miasta. В альбоме представлены 50 изображений произведений графики из коллекции Львовского исторического музея. Это панорамы Львова XVIII—XIX в., виды площадей и улиц, сакральные сооружения, пам’ятники архитектуры. Альбом заинтересует историков и искусствоведов, поклонников истории Львова, гостей нашого города.
160
Русские художники в Русском музее
Это богато иллюстрированное издание рассказывает о творчестве и жизненном пути выдающихся мастеров живописи, графики и скульптуры, чьи произведения представлены в коллекции Русского музея - сокровищницы русского искусства и одного из самых знаменитых музеев Санкт-Петербурга. В книге увлекательно и доступно раскрываются основные особенности изобразительных видов пластических искусств в тесной связи с историко-социальной проблематикой своего времени, даются характеристики основных жанров живописи.
Издание представляет несомненный интерес для читателей, интересующихся историей изобразительного искусства, и окажет неоценимую пользу на занятиях со школьниками и студентами.
170
Європейське скло
Александра Й. Каспшак, Галина Скоропадова
зі збірки Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної Академії наук України у Львові
169
Рихард Вагнер и его музыкальная драма
Эдуард Шюрэ
Творчество Рихарда Вагнера, соединившего в своих произведениях драму и оперу, всегда вызывало споры, бурю восторгов и массу негодований одновременно. Многие его драмы, послужившие основой либретто опер, строились на мифах, поскольку именно в мифах герои проявляют себя наиболее целостным образом. Эта книга, посвященная жизни великого композитора-мистика, является одной из важнейших в наследии французского историка, философа, искусствоведа и исследователя эзотерических традиций Эдуарда Шюрэ, хорошо знакомого читателю, прежде всего, по книге "Великие посвященные".
Автор, лично знавший композитора, описывает основные этапы жизни и творчества Вагнера, подробно анализирует его оперы ("Кольцо нибелунга", "Тангейзер", "Лоэнгрин", "Летучий голландец", "Нюрнбергские мейстерзингеры", "Тристан и Изольда", "Парсифаль") и легшие в их основу либретто мифы и легенды.
56
Национальная галерея. Прага
66
Нестор Кизенко. Живопис
Нестор Кизенко
129
Малярство на склі, скульптура
Сколоздра Іван
209
Дива України
Скляренко В.
Найвидатніші українські дива нещодавно були визначені під час щ> я конкурсів «Сім чудес архітектури України» та «Сім чудес природи України П: >те насправді їх значно більше, оскільки кожний край і кожна область країні: v.-.- вої неповторні пам'ятки, що здатні дивувати й захоплювати світ. На теренах України — однієї з колисок давніх цивілізацій — зберегл :г 'агато унікальних археологічних та історичних пам'яток. Багата Україна і на перлини ар . п. зокрема палаци й садиби, мальовничі пам'ятки садово-паркового мистецтва, які : сра-шають Київ, Чернігів, Львів, Одесу, Володимир-Волинський, Чернівці. Білу II у. Умань та багато інших міст і сіл країни. Поряд із геніальними витворами б\ д:->-л :--:• іго мистецтва Україна дивує світ і багатьма чарівними куточками природи — чуде ми скелями й загадковими печерами, віковими лісовими масивами й осередками • і:їх рослин, мальовничими водоймами й казковими водоспадами. Україна має всі лій тави вижатися дивовижною країною. Саме про ці дива і розповідається в цьому • 1Ц§р% буде корисною для читачів, які цікавляться історією та культурою України.
53
Показати ще...