КнижковаХата 097-609-59-85, 099-640-03-70 050-338-76-35, 098-104-30-05
Наприклад: Кінг...
Лем Станіслав Повернення із зірок : роман

Лем Станіслав

Повернення із зірок : роман

Горизонти фантастики

Навчальна книга - Богдан 264 ст. , обкладинка: Тверда
розмір: 120х200 мм.
5 оцінок: 1
Продано, немає в наявності


Доставка:
   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів

Оплата:
   - при отриманні
   - на карту Приватбанка

«Повернення з зірок» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.
   Роман оповідає історію астронавта Халя Брега. Він повернувся з космічної експедиції на Фомальгаут, котра через релятивістське уповільнення часу тривала близько 10 років. А на Землі за цей час минуло 127 років.
   Халь виявляє, що поки він подорожував на Землі склалось утопічне, незвичне для астронавта з минулого суспільство, без насильства і воєн.
   Незабаром Халь дізнається, що в основі нової цивілізації лежить процедура бетризації, яка нейтралізує всі агресивні імпульси в мозку людини й підсилює інстинкт самозбереження. Однак у цієї процедури є і побічні ефекти, принаймні з точки зору Халя. Людство не схильне до ризику, зокрема, космічні польоти розглядаються як невиправданий авантюризм. Він та інші космонавти стають для суспільства чужими і навіть небезпечними, оскільки не були бетризовані. Перед головним героєм постає вибір: прийняти цінності нового суспільства чи стати вигнанцем...


   Рецензія на книгу: “Повернення із зірок” Станіслава Лема: Чи можливий світ без страху? (авт. Мар’яна Зеленюк)


   Переклали з польської Ігор Бречак, Анатолій Кисіль і Софія Скирта
   Ілюстрації Ростислава Крамара   Я не мав із собою ніяких речей, навіть плаща. Мені сказали, що не потрібно. Дозволили взяти тільки чорний светр: мовляв, нехай уже! А сорочку я таки відвоював. Сказав, що відвикатиму поступово. Уже безпосередньо в проході, під черевом корабля, серед найбільшої штовханини, де ми зупинилися, Абс подав мені руку і багатозначно посміхнувся:


   —   Тільки обережно...


   Я пам’ятав про це і не сплющив йому пальців. Був зовсім спокійний. Він хотів сказати ще щось, але я не дав йому вимовити й слова. Відвернувся, ніби нічого не помітив, і піднявся східцями всередину. Стюардеса повела мене поміж рядами м’яких крісел на самий перед. Я не замовляв окремого купе, але не знав, чи її про це попередили. Крісло безшумно розсунулося. Вона поправила спинку, всміхнулася до мене й пішла. Я сів. Подушки бездонно м’які, як і скрізь. Спинки такі високі, що з-за них майже не видно пасажирів. Барвистість жіночого одягу вже не викликала у мене протесту, але чоловіків я все ще, хай безпідставно, підозрював у маскараді та все ще плекав надію побачити нормально одягнутих людей. Марно! Всідалися швидко, ніхто не мав багажу. На­віть портфеля чи пакунка. Жінки теж. їх було наче більше. Переді мною — дві мулатки в пір’ясто на­стовбурчених, наче у папужих, шубках. Видно, па­нувала така пташина мода. Далі — якесь подружжя з дитиною. Після яскравих селенофонів на пероні та в тунелях, після нестерпно крикливої люмінесцентної рослинності на вулицях здавалося, що світло вгнутої стелі ледь жевріло.


   Я поклав руки на коліна, бо вони мені якось ніби заважали. Усі пасажири вже сиділи. Вісім рядів сірих крісел, запах хвої, стихаючі розмови... Я очікував оголошення старту, якихось сигналів, наказу прикрі­питися ременями, але нічого подібного не було. По матовій стелі спереду назад побігли невиразні тіні, неначе силуети вирізаних з паперу птахів. «Що це, в біса, за птахи? — подумав я розгублено. — Це щось означає?» Я мало не дерев’янів од надмірної уваж­ності, викликаної постійним побоюванням зробити щось недоречне.


   І так уже протягом чотирьох днів. З першої ж хви­лини. Я марно силкувався збагнути все те, що діялося навколо; від постійного намагання вловити зміст роз­мов стомлювався так, що інколи мною оволодівало неприємне почуття, подібне до розпачу. Я був пере­конаний, що і мої товариші відчувають те саме, але ми не говорили про це, навіть коли залишалися самі. Тільки кепкували зі своєї сили, з надміру нашої енер­гії. І справді, треба було стежити за собою.


   Спочатку я не міг керувати своїми рухами: коли намагався встати, то підскакував аж до стелі, а взявши в руку якусь річ, майже не відчував її — вона здавалася мені такою легкою, наче паперовою, порожньою. Але я швидко навчився координувати рухи свого тіла. Вітаючись, нікому вже не стискав пальців до болю. Та це було, на жаль, не найголовніше.


   Мій сусід зліва, огрядний, засмаглий чоловік з надто блискучими очима (може, від контактних лінз), раптом зник: боки його м’якого крісла роз­ширилися, піднялися й зійшлися, утворивши кабіну, немов яйцеподібний кокон або розбухлий саркофаг. Ще кілька осіб опинилося в таких самих кабінах. Що вони там робили? Але з такими незвичайними яви­щами я зустрічався тут часто і вже не дивувався з них. Принаймні тоді, коли це мене не стосувалося. Цікаво, що до людей, які, довідавшись, хто ми такі, витріщали на нас очі, я ставився майже байдуже.


   Їх подив мене мало обходив, я сприймав його як цілком природний. Обурення викликали радше наші опікуни — працівники Адапту. Певне, найбільше — доктор Абс, бо ставився до мене як лікар-психіатр до ненормального пацієнта, вдаючи при цьому, зреш­тою, досить уміло, що має справу з цілком нормаль­ною людиною. А коли ж це стало неможливим, він перейшов на дотепи. Я був уже по горло ситий його безпосередністю і добросердям. Якби запитати про нас першого зустрічного, — так мені, принаймні, зда­валося, — то він визнав би мене чи Олафа таким же, як сам. Подив викликало у нього хіба що наше минуле: це воно було незвичайним. Та доктор Абс, як і кожен працівник Адапту, добре знав, що ми й справді інші. Наша відмінність шкодила нам навіть у найпрості­шому — ми не могли з ними як слід порозумітися, об­мінятися думками, та що там! Не могли призвичаїтися відчиняти їхніх дверей, адже дверні ручки, до яких ми звикли колись, вийшли тут з ужитку ще п’ятдесят чи шістдесят років тому.


   Старт відбувся несподівано. Тяжіння не змінилося й на волосинку, в герметичне нутро корабля не про­никали жодні звуки, по стелі повільно пливли тіні — може, лише багаторічний досвід та інстинкт в одну мить підказали мені, що ми вже у просторі, й це була впевненість, а не припущення.


   Але мене цікавило інше. Я спокійно відпочивав напівлежачи, випроставши ноги. Надто вже легко мені вдалося домогтися свого. Навіть Освам не дуже пе­речив моєму намірові. Контраргументи, що я чув від них, були не дуже переконливими — сам спромігся б на ліпші. Вони обидва наполягали лише на одному: кожен з нас має летіти окремо. Не ставили мені за провину і того, що збунтував Олафа (бо якби не я, він напевне б погодився залишитися довше). Тут було над чим задуматись. Я чекав ускладнень, чогось такого, що раптом розладнає мій план, але нічого не сталося, і ось уже лечу. Ця остання подорож мала закінчитися через п’ятнадцять хвилин.


   Стало зрозумілим: моя вигадка, а також моя бо­ротьба за передчасний від’їзд не були для них неспо­діванкою. Реакція такого типу, очевидно, вже значи­лася в їхньому каталозі. Це була звичайна поведінка, властива таким зухам, як я, позначена в їхніх психо­технічних таблицях відповідним порядковим номе­ром. Вони дозволили мені летіти — але чому? Може, з досвіду вже знали, що сам я не дам собі ради? Але як таке могло статись, якщо вся моя самостійна подо­рож полягала в перельоті з одного вокзалу на інший, де мене мав чекати хтось із земного Адапту і де я мав усього-на-всього зустрітися з тією людиною в домов­леному місці?


   Щось трапилося. Почулися збуджені голоси. Я ви­зирнув із крісла. За кілька рядів переді мною якась жінка відштовхнула стюардесу, котра повільно, ав­томатично (ніби від того, зрештою, не такого вже й сильного поштовху) позадкувала поміж кріслами. А та сама жінка репетувала: «Я не дозволю! Хай воно мене не торкається!» Обличчя тієї крикливої паса­жирки я не бачив. Якийсь чоловік тримав її за руку і пропонував щось заспокійливе. Що означала ця сцена? Ніхто з пасажирів не звернув на неї уваги. Мною знову заволоділо почуття неймовірної відчу­женості. Я підвів очі на стюардесу, яка зупинилася біля мене й усміхалася, як і раніше. Це не була по­смішка обов’язкової зовнішньої люб’язності, котрою прикривають роздратування. Вона не вдавала із себе спокійну, а справді була нею.


   —   Може, хочете чогось випити? Прум, екстран, мор, сидр? — почувся мелодійний голос. Я запереч­ливо хитнув головою. Хотів сказати їй щось приємне, але спромігся лише на стереотипне запитання:


   —   Коли прибуваємо?


   —   За шість хвилин. А може б, ви з’їли що-небудь? Не мусите поспішати. Можна залишитися тут і після приземлення.


   —   Дякую, не хочу.


   Вона відійшла. У повітрі, перед самим моїм об­личчям, коло спинки переднього крісла, засвітився, наче виписуваний кінцем запаленої сигарети, напис: СТРАТО. Я нахилився, щоби розгледіти, звідки він узявся, і здригнувся. Спинка крісла подалася вперед разом з моїми плечима, м’яко облягаючи їх. Уже знав, що меблі реагують на кожну зміну положення тіла, але раз у раз забував про це. То було не дуже приємно — ніби хтось стежив за кожним моїм рухом. Я спробував повернутися в попередню позу, але зробив це, мабуть, надто енергійно. Крісло погано мене «зрозуміло» й розсунулося майже як ліжко. Я схопився. Що за біс! Більше витримки! Нарешті всівся. Літери рожевого СТРАТО затремтіли, й на їхньому місці проступили інші: ТЕРМІНАЛЬ. Ніякого струсу, попередження, свисту. Нічого. Почувся далекий звук — наче хтось засурмив, подаючи сигнал, четверо овальних дверей у кінці проходів поміж сидіннями розчинилися, і до­середини корабля увірвався глухий всепоглинаючий шум, схожий на шум моря. Голоси пасажирів, які підводилися зі своїх місць, танули в ньому безслідно. Я все ще сидів, а люди виходили, їхні силуети миго­тіли на тлі зовнішніх вогнів зелено, бузково, пурпу­рово — мовби на костюмованому балу.


   Коли всі вийшли, я встав. Машинально обсмикнув на собі светр. Якось дивно так, з пустими руками. Крізь відчинені двері потягло прохолодою. Я огля­нувся. Стюардеса стояла в одному з відсіків, не тор­каючись до стіни плечима. На її обличчі застигла та сама привітна усмішка; тепер вона була спрямована до рядів порожніх крісел, які почали повільно згор­татися, складатися, наче якісь м’ясисті квіти, — одні швидше, інші трохи повільніше — то був єдиний рух у цьому протяжному шумі, що плив крізь овальні отвори, нагадуючи відкрите море. «Хай воно мене не торкається!» Я раптом помітив у посмішці стюардеси щось недобре. Вже виходячи, мовив:


   —   До побачення...


   —   До ваших послуг.
ISBN: 978-966-10-4764-7
Лем Станіслав Повернення із зірок 978-966-10-4763-0
Повернення із зірок
Лем Станіслав
89
Сімак Кліффорд Транзитна станція : роман 978-966-10-5594-9
Транзитна станція : роман
Сімак Кліффорд
155
Адамс Дуґлас Життя, Всесвіт та все інше : роман 978-966-10-4723-4
Життя, Всесвіт та все інше : роман
Адамс Дуґлас
109
Бредбері Рей 451° за Фаренгейтом 978-966-10-1266-9
451° за Фаренгейтом
Бредбері Рей
108
Бредбері Рей Кульбабове вино 978-966-10-1267-6
Кульбабове вино
Бредбері Рей
119
Сімак Кліффорд Резервація гоблінів 978-966-10-5081-4
Резервація гоблінів
Сімак Кліффорд
105
Стругацькі Аркадій і Борис Малюк 978-966-10-1394-9
Малюк
Стругацькі Аркадій і Борис
95
Сімак Кліффорд Всяке тіло - трава 978-966-10-5149-1
Всяке тіло - трава
Сімак Кліффорд
109
Євгенія Кононенко, Наталка Доляк, Дара Корній, Ольга Деркачова, Андрій Процайло 5 зірок. Калейдоскоп життя. Книга 1 978-966-923-112-3
5 зірок. Калейдоскоп життя. Книга 1
Євгенія Кононенко, Наталка Доляк, Дара Корній, Ольга Деркачова, Андрій Процайло
95
Леся Воронина, Міла Іванцова, Євген Положій, Жанна Куява, Тетяна Белімова 5 зірок. Пазли нашого буття. Книга 2 978-966-923-113-0
5 зірок. Пазли нашого буття. Книга 2
Леся Воронина, Міла Іванцова, Євген Положій, Жанна Куява, Тетяна Белімова
95
Валерій та Наталя Лапікури, Маріанна Малина, Ярослав Мельник, Олександр Ірванець, Зоя Казанжи Палітра смаків: оповідання, серія «П’ять зірок», №4 978-617-7409-37-2
Палітра смаків: оповідання, серія «П’ять зірок», №4
Валерій та Наталя Лапікури, Маріанна Малина, Ярослав Мельник, Олександр Ірванець, Зоя Казанжи
105
Кононович Леонід Повернення 978-966-663-250-3
Повернення
Кононович Леонід
39
Лем Станіслав Зі спогадів Ійона Тихого : роман 978-966-10-4879-8
Зі спогадів Ійона Тихого : роман
Лем Станіслав
75
Стокер Брем Самоцвіт семи зірок 978-0-7504-0005-3
Самоцвіт семи зірок
Стокер Брем
49
Таубе Анна Три різдвяні ангели, сім зірок і безліч подарунків 978-966-942-442-6
Три різдвяні ангели, сім зірок і безліч подарунків
Таубе Анна
239
Яценко Петро Повернення придурків 966-663-144-х
Повернення придурків
Яценко Петро
45
Коротич Віталій Повернення по сліду 978-966-03-5810-2
Повернення по сліду
Коротич Віталій
19
Харченко Ксеня Історія 966-663-218-7
Історія
Харченко Ксеня
35
Маланюк Євген Повернення 966-603-449-2
Повернення
Маланюк Євген
179
Бредбері Рей День повернення додому 978-966-10-4451-6
День повернення додому
Бредбері Рей
79
Шніцлер Артур Повернення Казанови. Царство снів: повісті 978-966-03-8101-8
Повернення Казанови. Царство снів: повісті
Шніцлер Артур
60
Френк Міллер Бетмен: Повернення Темного лицаря 978-966-917-259-4
Бетмен: Повернення Темного лицаря
Френк Міллер
325
Слапчук Василь РОМАН & РОМАН 978-966-917-420-8
РОМАН & РОМАН
Слапчук Василь
309
Сендс Філіп Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова 978-617-679-440-0
Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова
Сендс Філіп
155
Берроуз Едґар Тарзан, годованець великих мавп; Повернення Тарзана 966-692-892-2
Тарзан, годованець великих мавп; Повернення Тарзана
Берроуз Едґар
119
 Як приборкати дракона 3. Кросворди з наліпками. Нові горизонти 978-966-74-9594-7
Як приборкати дракона 3. Кросворди з наліпками. Нові горизонти
45
Станіслав Лубенський Степовий пірат 978-617-614-087-0
Степовий пірат
Станіслав Лубенський
99
Станіслав Лем Голем ХІV 966-7007-57-4
Голем ХІV
Станіслав Лем
59
Росовецький Станіслав Помста Першодрукаря 978-966-1515-48-1
Помста Першодрукаря
Росовецький Станіслав
89
Гроф Станіслав Психологія майбутнього 978-617-7646-17-3
Психологія майбутнього
Гроф Станіслав
220
Лем Станіслав Непереможний 978-966-10-4769-2
Непереможний
Лем Станіслав
74
Вінценз Станіслав, Тарас Прохасько На високій полонині 978-966-668-271-3
На високій полонині
Вінценз Станіслав, Тарас Прохасько
199
Денисенко Олександр Тарас. Повернення 978-617-12-4749-9
Тарас. Повернення
Денисенко Олександр
85
ЛЕМ Станіслав Казки роботів. Кіберіада. Маска. Книга 1 978-966-10-4532-2
Казки роботів. Кіберіада. Маска. Книга 1
ЛЕМ Станіслав
229
Вінценз Станіслав На високій полонині. Книга 1. Правда старовіку 978-966-03-8782-9
На високій полонині. Книга 1. Правда старовіку
Вінценз Станіслав
235
Станіслав Кульчицький, Валерій Солдатенко Володимир Винниченко 966-7217-99-х
Володимир Винниченко
Станіслав Кульчицький, Валерій Солдатенко
89
Ремарк Еріх Марія На Західному фронті без змін. Повернення 978-617-12-6125-9
На Західному фронті без змін. Повернення
Ремарк Еріх Марія
198
Вінценз Станіслав На високій полонині. Книга 2. Нові часи (Чвари) 978-966-03-8345-6
На високій полонині. Книга 2. Нові часи (Чвари)
Вінценз Станіслав
239
Лем Станіслав Із зоряних щоденників Ійона Тихого : цикл 978-966-10-4783-8
Із зоряних щоденників Ійона Тихого : цикл
Лем Станіслав
105
Ротшильд Джозеф, Уїнгфілд Ненсі Повернення до різноманітності: Політична історія Східно-Центральної Європи після Другої світової війни 5-85722-105-6
Повернення до різноманітності: Політична історія Східно-Центральної Європи після Другої світової війни
Ротшильд Джозеф, Уїнгфілд Ненсі
69
Абеді Ізабель Пригоди Лоли. 5 зірок для Лоли. Книга 8 978-617-09-2230-4
Пригоди Лоли. 5 зірок для Лоли. Книга 8
Абеді Ізабель
125
Комарек Станіслав Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності 978-617-629-489-4
Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності
Комарек Станіслав
150
Кріс Колфер; пер. з англ. Юрченко А.О. Країна історій. Повернення Чарівниці. Книга 2 978-617-09-4524-2
Країна історій. Повернення Чарівниці. Книга 2
Кріс Колфер; пер. з англ. Юрченко А.О.
190
Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів. Частина третя: Повернення короля 978-617-664-103-2
Володар Перснів. Частина третя: Повернення короля
Толкін Дж. Р. Р.
230
 Зоряні війни. Епізод VІ. Повернення джедая 978-617-500-899-7
Зоряні війни. Епізод VІ. Повернення джедая
72
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 3. 978-966-10-4878-1
Потоп : роман : у 3 т. Т. 3.
Сенкевич Генрик
259
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 2. 978-966-10-4877-4
Потоп : роман : у 3 т. Т. 2.
Сенкевич Генрик
259
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 1. 978-966-10-4876-7
Потоп : роман : у 3 т. Т. 1.
Сенкевич Генрик
259
Мейстер Максим Любовь Богомола. Роман-притча 5-94371-505-3
Любовь Богомола. Роман-притча
Мейстер Максим
36
Лем Станіслав Футурологічний конгрес. Розповіді про пілота Піркса. Голем XIV. Фіаско. Книга 4 978-966-10-4537-7
Футурологічний конгрес. Розповіді про пілота Піркса. Голем XIV. Фіаско. Книга 4
Лем Станіслав
299
Ухачевський Сергій Юрійович Такий шалений рік : роман 978-966-10-5990-9
Такий шалений рік : роман
Ухачевський Сергій Юрійович
159
Іваничук Роман Країна Ірредента. Політичний роман 9789662151077
Країна Ірредента. Політичний роман
Іваничук Роман
79
Конан Дойл Артур Пригоди Шерлока Холмса. Том 3: Повернення Шерлока Холмса: Цикл опові- дань; Його останній уклін: Цикл оповідань. 978-966-01-0450-1
Пригоди Шерлока Холмса. Том 3: Повернення Шерлока Холмса: Цикл опові- дань; Його останній уклін: Цикл оповідань.
Конан Дойл Артур
145
Станіслав Лем Високий замок. Шпиталь преображення. Людина з Марса. Ранні оповідання. Юнацькі вірші. Книга 5 978-966-10-4538-4
Високий замок. Шпиталь преображення. Людина з Марса. Ранні оповідання. Юнацькі вірші. Книга 5
Станіслав Лем
269
Лем Станіслав Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі 978-966-10-4536-0
Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі
Лем Станіслав
255
Сейлор Стивен Рим. Роман о древнем городе 978-5-389-14879-6
Рим. Роман о древнем городе
Сейлор Стивен
79
Показати ще...
Ваш кошик порожній