КнижковаХата 097-609-59-85, 099-640-03-70
Наприклад: Кінг...
Лем Станіслав Непереможний : роман

Лем Станіслав

Непереможний : роман

Горизонти фантастики

Навчальна книга - Богдан 180 ст. , обкладинка: Тверда
розмір: 120х200 мм.
5 оцінок: 1
Продано, немає в наявності


Доставка:
   - Нова Пошта 1-3 дні
   - Укрпошта 3-7 днів

Оплата:
   - при отриманні
   - на карту Приватбанка

«Непереможний» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема. 
   На пустельну й нежилу планету Регіс-III здійснив посадку Крейсер другого класу «Непереможний». Незадовго до цього на цій планеті зник інший земний корабель — «Кондор», відправивши перед цим всього два повідомлення. У першому йшлося про успішну посадку на поверхню планети Регіс-III, а в другому — про якісь «мушки».
   Екіпаж «Непереможного» отримав завдання знайти сліди зниклої експедиції «Кондора» і з’ясувати причину її зникнення. У біолога Лауди виникає припущення: на планеті відбувається еволюція механізмів, що залишилися від позаземної цивілізації, яка прибула десь із сузір’я Ліри (Лірян).
   Судячи з нечисленних слідів, що збереглися від перших колоній роботів, їхніх типів було кілька. «Рухливі» — мобільні роботи, складні, інтелектуальні, озброєні, живились ядерною енергією. «Найпростіші» — здатні до обмеженого пристосування, але при цьому не залежали від наявності запасних частин та радіоактивного палива.
   Позбавлені нагляду Лірян, роботи почали неконтрольовано розвиватися і змінюватися. Їхня еволюція призвела до того, що вижили найбільш пристосовані. І такими виявилися найпростіші роботи. З їхніми далекими нащадками, які мають вигляд «мушок», і зіткнулися експедиції землян…


  


   Переклав з польської Іван Сварник
   Ілюстрації Ростислава Крамара


ЧОРНИЙ ДОЩ


   «Непереможний», крейсер другого класу, най­більша одиниця, котру мала в розпорядженні База в сузір’ї Ліри, йшов на фотоновій тязі через крайній квадрант зоряного скупчення. Вісімдесят три члени екіпажу спали в тунельному гібернаторі центральної палуби. Оскільки рейс був порівняно коротким, замість повної гібернації застосували поглиблений сон, у якому температура тіла не спадала нижче десяти градусів. У рубці керування працювали лише автомати. У їхньому полі зору, в перехресті прицілу, лежав диск сонця, не­значно гарячішого за звичайного червоного карлика. Коли його коло зайняло половину площини екрана, анігіляційна реакція була зупинена. Протягом якогось часу в усьому кораблі панувала мертва тиша. Беззвучно працювали кондиціонери та лічильні машини. Затихла навіть найделікатніша вібрація, що супроводжувала емісію світлового стовпа, який попередньо вистрілював з корпуса і, мов шпага нескінченної довжини, занурена в морок, своєю інерцією штовхав судно. «Непере­можний» ішов з тою самою швидкістю, близькою до світлової, безвладний, глухий і на позір порожній.


   Потім вогники почали блимати один одному з па­нелей, осяяних рожевизною далекого сонця, відобра­женого на центральному екрані. Феромагнітні стрічки ожили, програми поволі сповзали в середину чимраз новіших машин, перемикачі яскріли іскрами, і струм тік дротами зі шумом, якого ніхто не чув. Електричні двигуни, перемагаючи опір давно застиглого мастила, почали обертатися, переходячи з басів на високі зой­ки. Матові штаби кадмію виступали з допоміжних реакторів, магнетичні помпи нагнітали рідкий натрій у змійовик охолодження, металевими конструкціями палуб пройшло тремтіння, а заодно слабке шкряботіння всередині стінок, ніби там бушували зграї звіряток, стукаючи кігтиками об метал. Це показало, що рухомі саморемонтувальні апарати вже вирушили в багатокіло­метрову мандрівку, щоб контролювати кожне з’єднання балок, цілісність корпусу, непорушність металевих стиків. Увесь корабель сповнився шелестом, рухом, прокидаючись, і лише його залога ще спала.


   І тут наступний автомат, проковтнувши свою програмну стрічку, вислав сигнал до управління гібернатора. До подмуху холодного повітря додався пробуджувальний газ. Поміж рядами ліжок з ґратів на підлозі війнуло теплим повітрям. Однак люди довго мовби не хотіли прокидатися. Дехто мимоволі рухав руками; пустку їх холодного сну сповнювали маячня і кошмари. Врешті хтось першим розплющив очі. Ко­рабель уже був готовий до цього. Вже кілька хвилин дотеперішню темряву довгих суднових коридорів, шахт двигунів, кают, кермувальної рубки, робочих по­стів, камер тиску осявало штучне денне світло. І доки гібернатор сповнювався шумом зітхань і зойків напів­притомних, корабель, мовби не в змозі від нетерплячки дочекатися пробудження залоги, розпочав маневр попереднього гальмування. На центральному екрані з’явилися смуги носових вогнів. У дотеперішню мерт­воту досвітлового руху втрутився поштовх, потужна сила, прикладена носовими двигунами, намагалася зім’яти вісімнадцять тисяч тонн статичної маси «Не­переможного», помножені тепер його величезною швидкістю. Щільно запаковані мапи неспокійно за­трусилися в сувоях у картографічних каютах. Тут і там рухалися, мовби оживаючи, не надто міцно закріплені предмети; у камбузах загриміло, стукаючись, начиння, затремтіли спинки порожніх фотелів з піни, а пристінні пояси й линви палуб почали хитатися. Стукіт, змішані звуки скла, бляхи, пластику хвилею промайнули всім судном від носа до корми. Тим часом з гібернатора долинав уже гомін голосів; люди від небуття, в якому перебували протягом семи місяців, через короткий сон, поверталися до яви.


   Корабель скидав швидкість. Планета, уся вкрита рудою вовною хмар, заслонила зорі. Випукле люстро океану з відблиском сонця пересувалося чимраз по­вільніше. В поле зору увійшов бурий, подзьобаний кратерами континент. Люди на бортових пунктах не бачили нічого. Під ними, у титанових глибинах ма­шинних відсіків наростав придушений гуркіт, страшне перевантаження зіштовхувало пальці з рукояті. Хмара, що потрапила у потік викиду, розщепилася вибухом ртуті, розпалась і зникла. Гарчання двигунів на мить посилилося. Рудуватий диск розплющився: так пла­нета перетворювалася на поверхню. Уже видно було серпасті дюни, які пересував вітер; смуги лави, що роз­ходилися, мов шпиці колеса, від найближчого кратера, зблиснули відбитком пожежі ракетних дюз, сильнішим за сонячне сяйво.


   —   Уся потужність на вісь. Статична тяга.


   Стрілки ліниво пересувалися в наступний сектор датчика. Маневр відбувся безпомилково. Корабель, мов перекинутий вулкан, що дихає полум’ям, висів за півмилі від подзьобаної рівнини, помережаної зануре­ними в піски скелястими хребтами.


   —   Уся потужність на вісь. Зменшити статичну тягу.


   Уже видно було місце, в якому стикався з ґрунтом потік викиду, скерований вертикально донизу. Там здійнялася руда буря піску. З днища стріляли фіоле­тові блискавки, на вигляд беззвучні, бо грім поглинав сильніший од нього гуркіт газів. Різниця потенціалів вирівнялася, командир зауважив це, кивнувши голо­вою інженерові: резонанс. Слід усунути. Але ніхто не відповів, двигуни вили, корабель опускався, тепер уже без жодних ривків, мов сталева гора, підвішена на невидимих линвах.


   —   Половина потужності на вісь. Мала статична тяга.


   Концентричними колами, мов видиво справжнього моря, в усі боки линули, наче дим, хвилі пустельного пороху. Епіцентр, куди з невеликої відстані вціляло полум’я викиду, вже не димів. Пісок зник, перетво­рився на дзеркало червонявих бульбашок, на кипляче озеро розтопленого кремнію, на стовп безперервних вибухів, доки не випарувався. Оголений, мов кістка, старий базальт планети почав м’якнути.


   —   Стоси на холостий хід. Холодна тяга.


   Блакить атомного вогню погасла. З дюз ударили скісні промені буровиків, і за мить пустелю, стінки скелястих кратерів і хмари над ними залила примарна зеленкавість. Базальтовій основі, на якій мало спочити широке днище «Непереможного», вже не загрожувало розплавленням.


   —   Стоси нуль. Холодною тягою на приземлення.


   Усі серця забилися жвавіше, очі схилилися над ін­струментами, рукояті спітніли у затиснутих пальцях. Сакраментальні слова означали, що повороту вже не буде, що ноги стануть на справжній ґрунт, хоча б і на пісок пустельної кулі, але й там будуть схід і захід сонця, горизонт і хмари, і вітер.


   —   Точкове приземлення у надірі.


   Корабель сповнив протяжний зойк турбін, крізь які униз падав матеріал згорання. Зелений стовп вогню, що розходився віялом, поєднав його з димом від палаючої скелі. З усіх боків здійнялися хмари піску, що засліпили перископ середніх палуб, лише в рубці керування на екранах радарів незмінно з’являлися і гасли поздовжні промені, які малювали обриси пейзажу, котрий тонув у хаосі тайфуну.


   —   Стоп при дотику.


   Вогонь бунтівливо хвилювався під днищем, мілі­метр за міліметром зменшуючись від тиску величезної ракети, що посувалася на нього, зелене пекло стріляло довгими бризками у глиб рухливих піщаних хмар. Щілина між днищем і обпаленим базальтом ставала дедалі вужчою лінією зеленого полум’я.


   —   Нуль і нуль. Усі двигуни стоп.


   Дзвін. Один-єдиний удар, мовби величезного тріс­нутого серця. Ракета зупинилася. Головний інженер застиг з руками на двох рукоятях аварійного викиду: скеля могла не витримати. Чекали. Стрілки секундомі­рів рухалися далі своїм мурашиним кроком. Командир якусь мить дивився на показник вертикалі; його срібляс­тий вогник анітрохи не відхилився убік від червоного нуля. Мовчали. Розпечені до червоного дюзи вже починали звужуватися, видаючи низку характерних звуків, схожих на хриплий стукіт. Червонувата хмара, що піднялася на сотні метрів, спадала. З неї виринули тупа верхівка «Непереможного», його боки, обсма­лені атмосферним тертям і тому схожі на колір старої скелі, рапатий подвійний панцир. Руда курява все ще клубилася й вирувала біля днища, але сам корабель уже цілком застиг, мов би став частиною планети, і тепер кружляв разом з її поверхнею лінивим рухом, що тривав віки, під фіолетовим небом, у якому видніли найсильніші зірки, що гасли лише в безпосередній близькості від червоного сонця.
ISBN: 978-966-10-4771-5
Лем Станіслав Непереможний 978-966-10-4769-2
Непереможний
Лем Станіслав
74
Сімак Кліффорд Транзитна станція : роман 978-966-10-5594-9
Транзитна станція : роман
Сімак Кліффорд
155
Адамс Дуґлас Життя, Всесвіт та все інше : роман 978-966-10-4723-4
Життя, Всесвіт та все інше : роман
Адамс Дуґлас
109
Бредбері Рей 451° за Фаренгейтом 978-966-10-1266-9
451° за Фаренгейтом
Бредбері Рей
105
Бредбері Рей Кульбабове вино 978-966-10-1267-6
Кульбабове вино
Бредбері Рей
119
Сімак Кліффорд Резервація гоблінів 978-966-10-5081-4
Резервація гоблінів
Сімак Кліффорд
105
Стругацькі Аркадій і Борис Малюк 978-966-10-1394-9
Малюк
Стругацькі Аркадій і Борис
95
Сімак Кліффорд Всяке тіло - трава 978-966-10-5149-1
Всяке тіло - трава
Сімак Кліффорд
109
Лем Станіслав Фіаско : роман. 978-966-10-4590-2
Фіаско : роман.
Лем Станіслав
105
Лем Станіслав Зі спогадів Ійона Тихого : роман 978-966-10-4879-8
Зі спогадів Ійона Тихого : роман
Лем Станіслав
75
Слапчук Василь РОМАН & РОМАН 978-966-917-420-8
РОМАН & РОМАН
Слапчук Василь
309
 Як приборкати дракона 3. Кросворди з наліпками. Нові горизонти 978-966-74-9594-7
Як приборкати дракона 3. Кросворди з наліпками. Нові горизонти
45
Станіслав Лем Голем ХІV 966-7007-57-4
Голем ХІV
Станіслав Лем
49
Станіслав Лубенський Степовий пірат 978-617-614-087-0
Степовий пірат
Станіслав Лубенський
99
Лем Станіслав Високий замок 978-966-10-4589-6
Високий замок
Лем Станіслав
149
Росовецький Станіслав Помста Першодрукаря 978-966-1515-48-1
Помста Першодрукаря
Росовецький Станіслав
89
Гроф Станіслав Психологія майбутнього 978-617-7646-17-3
Психологія майбутнього
Гроф Станіслав
220
Вінценз Станіслав, Тарас Прохасько На високій полонині 978-966-668-271-3
На високій полонині
Вінценз Станіслав, Тарас Прохасько
199
Лем Станіслав Соляріс 978-966-10-4760-9
Соляріс
Лем Станіслав
89
Лем Станіслав Футурологічний конгрес 978-966-10-4918-4
Футурологічний конгрес
Лем Станіслав
75
Стабрила Станіслав Міфологія для дорослих: Боги, герої, люди 966-7305-39-2
Міфологія для дорослих: Боги, герої, люди
Стабрила Станіслав
149
Вінценз Станіслав На високій полонині. Книга 1. Правда старовіку 978-966-03-8782-9
На високій полонині. Книга 1. Правда старовіку
Вінценз Станіслав
235
Станіслав Кульчицький, Валерій Солдатенко Володимир Винниченко 966-7217-99-х
Володимир Винниченко
Станіслав Кульчицький, Валерій Солдатенко
89
ЛЕМ Станіслав Казки роботів. Кіберіада. Маска. Книга 1 978-966-10-4532-2
Казки роботів. Кіберіада. Маска. Книга 1
ЛЕМ Станіслав
229
Вінценз Станіслав На високій полонині. Книга 2. Нові часи (Чвари) 978-966-03-8345-6
На високій полонині. Книга 2. Нові часи (Чвари)
Вінценз Станіслав
235
Лем Станіслав Із зоряних щоденників Ійона Тихого : цикл 978-966-10-4783-8
Із зоряних щоденників Ійона Тихого : цикл
Лем Станіслав
105
Комарек Станіслав Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності 978-617-629-489-4
Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності
Комарек Станіслав
150
Берджес Ентоні Механічний апельсин. Роман 978-966-917-208-2
Механічний апельсин. Роман
Берджес Ентоні
84
Курков Андрей Шенгенская история. Литовский роман 978-966-03-7634-2
Шенгенская история. Литовский роман
Курков Андрей
239
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 2. 978-966-10-4877-4
Потоп : роман : у 3 т. Т. 2.
Сенкевич Генрик
259
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 3. 978-966-10-4878-1
Потоп : роман : у 3 т. Т. 3.
Сенкевич Генрик
259
Сенкевич Генрик Потоп : роман : у 3 т. Т. 1. 978-966-10-4876-7
Потоп : роман : у 3 т. Т. 1.
Сенкевич Генрик
259
Ухачевський Сергій Юрійович Такий шалений рік : роман 978-966-10-5990-9
Такий шалений рік : роман
Ухачевський Сергій Юрійович
159
Іваничук Роман Країна Ірредента. Політичний роман 9789662151077
Країна Ірредента. Політичний роман
Іваничук Роман
79
Яворівський Володимир Твори у п’яти томах. Том 3: Марія з полином наприкінці століття: Роман; Криза: Роман 978-966-651-683-4
Твори у п’яти томах. Том 3: Марія з полином наприкінці століття: Роман; Криза: Роман
Яворівський Володимир
105
Лем Станіслав Футурологічний конгрес. Розповіді про пілота Піркса. Голем XIV. Фіаско. Книга 4 978-966-10-4537-7
Футурологічний конгрес. Розповіді про пілота Піркса. Голем XIV. Фіаско. Книга 4
Лем Станіслав
299
Яворівський Володимир Твори у п’яти томах. Том 1: Вічні Кортеліси: Док. повість; Оглянься з осені: Роман; А тепер — іди: Роман 978-966-651-596-7, 978-966-651-590-5, 978-966-651-479-3
Твори у п’яти томах. Том 1: Вічні Кортеліси: Док. повість; Оглянься з осені: Роман; А тепер — іди: Роман
Яворівський Володимир
115
Станіслав Лем Високий замок. Шпиталь преображення. Людина з Марса. Ранні оповідання. Юнацькі вірші. Книга 5 978-966-10-4538-4
Високий замок. Шпиталь преображення. Людина з Марса. Ранні оповідання. Юнацькі вірші. Книга 5
Станіслав Лем
269
Вадим Панов Анклавы 978-5-699-33293-9
Анклавы
Вадим Панов
399
Гаррисон Гарри Фантастическая сага 978-5-389-09039-2
Фантастическая сага
Гаррисон Гарри
189
Дяченки Марина та Сергій Крило 978-966-4651-78-0, 978-966-4651-79-7
Крило
Дяченки Марина та Сергій
59
Брукс Терри Эльфийские камни Шаннары 978-5-699-44772-5
Эльфийские камни Шаннары
Брукс Терри
265
Александр Мазин, Анна Гурова Охота на эльфа 978-5-17-050335-3, 978-5-9725-1059-7
Охота на эльфа
Александр Мазин, Анна Гурова
149
Лем Станіслав Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі 978-966-10-4536-0
Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі
Лем Станіслав
255
Гаррисон Гарри Планета райского блаженства 978-5-389-06727-1
Планета райского блаженства
Гаррисон Гарри
165
Александр Мазин Паника-upgrade. Кровь Древних. Брат Бога 978-5-17-059720-8, 978-5-9725-1517-2
Паника-upgrade. Кровь Древних. Брат Бога
Александр Мазин
159
Генри Лайон Олди, Валентинов Андрей, Дяченко Марина Время нарушать запреты 978-5-699-41507-6
Время нарушать запреты
Генри Лайон Олди, Валентинов Андрей, Дяченко Марина
189
Майкл Суэнвик Хроники железных драконов 978-5-389-15167-3
Хроники железных драконов
Майкл Суэнвик
269
Гаррисон Гарри К звездам! 978-5-389-10240-8
К звездам!
Гаррисон Гарри
199
Ле Гуин Урсула Кребер Левая рука тьмы 978-5-389-09953-1
Левая рука тьмы
Ле Гуин Урсула Кребер
249
Гаррисон Гарри Стальная крыса. Золотые годы 978-5-389-10596-6
Стальная крыса. Золотые годы
Гаррисон Гарри
219
Макинтош Фиона Оживление : Дар Миррен. Кровь и память. Мост Душ 978-5-17-052303-0
Оживление : Дар Миррен. Кровь и память. Мост Душ
Макинтош Фиона
269
Вишневецкая Марина Кащей и Ягда, или Небесные яблоки : роман, повести, рассказы 978-5-699-43571-5
Кащей и Ягда, или Небесные яблоки : роман, повести, рассказы
Вишневецкая Марина
229
Соловчук Роман Дві брами 978-966-919-204-2
Дві брами
Соловчук Роман
Сулима Роман ЧБ 966-03-3183-5
ЧБ
Сулима Роман
15
Черковський Роман Фрондео 966-8098-46-8
Фрондео
Черковський Роман
39
Показати ще...
Ваш кошик порожній